Tip: Automatická aktivace numerického bloku na přihlašovací obrazovce

0

Pomalu se dostáváme do doby, kdy automatické prohlašování na počítači není žádoucí. Pakliže máte na domácím počítači lokální účet, můžete jej mít bez hesla. Pokud se však přihlašujete k účtu Microsoft (platí pro Windows 8.x a 10), bez hesla se neobejdete. I pak lze stále nastavit automatické přihlašování, přestože tato volba již není optimální. Čas od času se vás Windows na heslo zeptá při běhu, nakonec je to ovšem pořád lepší než zadávat heslo při každém spuštění.

Nepřehlédněte: Bez silného hesla nepřežijete. Rady a tipy k bezpečnosti na internetu

Pokud ale máte zařízení, s nímž cestujete, případně má k němu přístup více lidí, nedoporučujeme nechávat automatické přihlášení aktivní. Microsoft navíc do Windows přidal pár nových mechanismů, aby nám přihlášení usnadnil. I proto doporučujeme využít jednou z těchto možností, než nastavovat automatické přihlášení. Úplně nejpohodlnější je biometrické ověření, pokud ale není k dispozici, můžete si vybrat např. obrázkové heslo, máte-li dotekový displej, eventuálně zcela univerzální číselný PIN.

I čtyřmístný PIN je pohodlný a snadno zapamatovatelný. Na rozdíl od klasického hesla ale neodemyká přístup k vašemu účtu Microsoft. Otevírá pouze dveře k zařízení, na němž PIN nastavíte. Jedná se o kompromis bez bezpečností a komfortem. Jenže speciálně tuto volbu vám může znechutit numerický blok klávesnice, který se automaticky nezapne při spuštění počítače. Co s tím?

Automatická aktivace numerického bloku

Automatická aktivace numerického bloku

Pokud se na vašem počítači numerický blok klávesnice nezapíná automaticky, takže před zadáním PINu musíte nejdříve zmáčknout klávesu Num Lock, proveďte následující úpravu v registru. Právě tato úprava způsobí, že bude numerický blok aktivní hned na přihlašovací obrazovce. Vyvolejte tedy Editor registru, např. tím, že ve Startu napíšete regedit a Enterem nebo klepnutím myší potvrdíte spuštění aplikace.

Nyní najděte tento klíč:

  • HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard

Poklepáním otevřete položku InitialKeyboardIndicators v pravé straně Editoru. Pole Údaj hodnoty nastavte na 80000002 a potvrďte klepnutím na OK. To je všechno, zkuste počítač restartovat, numerický blok by měl být rovnou zapnutý, takže budete moct rovnou zadat např. svůj PIN.

Tento tip se nabízí hlavně pokud používáte Windows 10 či 8.x, ale můžete jej použít také ve starších Windows 7. Pouze v Sedmičkách nenastavujte hodnotu na 80000002, nýbrž na 2.

Automatická aktivace numerického bloku

Zdroj: windowsreport.com via Microsoft Community

Tip: Automatická aktivace numerického bloku na přihlašovací obrazovce

Ohodnoťte tento článek!