Tip: e-čtečka eReading.cz 4 s podsvíceným dotekovým displejem jen za 2 500 Kč

0

Až do konce září platí akce, během níž můžete získat e-čtečku eReading.cz 4 Touch Light ve slevě, takže vás vyjde na zhruba 2 500 Kč. Což je fajn, protože jinak stojí přes tři tisíce. Za sníženou cenu je ovšem podstatně zajímavější. Jedná se o dva roky starý model, nástupce se zatím nedočkal. Může vás tak zamrzet obrazovka s rozlišením 768 × 1 024 bodů, jenže dle mého názoru je rozlišení na čtení e‑knih zcela dostatečné.

Čtečka eReading.cz 4 Touch Light

Jak ukázal Kindle Paperwhite 3, vyšší rozlišení je přímo úměrné výdrži. Oproti v Česku populárním Kindlům má eReading.cz 4, pojmenovaný podle jednoho z největších prodejců e-knih v Česku, velkou výhodu v tom, že ho pohání Android. Díky tomu mají do e-čtečky přístup aplikace. Bylo tak možné vyvinout softwarové řešení, které vám zpřístupní e-knihy z českých knihoven. Viz např. web Městské knihovny Tábor. A pak samozřejmě z portálu eReading.cz.

Čekají vás také novinové články. Je to právě jistá otevřenost vyplývajících z nasazení Androidu a pak návazné služby, které e-čtečku dělají zajímavými. Jinak je minimálně půjčování elektronických knih složité, málokdo se do něj proto v Česku pouští. Pokud ale čtete hodně a rádi elektronicky, může být právě uvedená čtečka nejhodnější (možná dokonce jednou) alternativou ke knihovnám a papírovým knihám.

eReading.cz 4 Touch Light
Obrazovka
6″ e-ink (Pearl); 1024×758 px; podsvícený, dotykový
Procesor 1 Ghz
Operační paměť 512 MB
Úložiště 4 GB (2 GB zabírá systém)
Paměťové karty microSD do 32 GB
Konektivita Wi-Fi
Systém Android OS 4.2.2
Akumulátor 2000mAh
Nabíjení micro USB
Rozměry 168 × 118 × 9 mm

Zmínit musím ještě práci s PDF, kde platí, že se Amazon na Kindlech nejspíš záměrně snaží lidi odradit od tohoto formátu. Naproti tomu eReading.cz 4 umí PDF zobrazovat podstatně lépe a umí upravovat velikost textu, aby se na daném displeji pohodlně četl. Jak jsem předznamenal, z hlediska hardwaru nemá e-čtečka čím překvapit a nadchnout. Dokud je ale displej podsvícený, nabídne vám e-čtečka veškerý komfort. eReading.cz 4 Touch Light za 2 499 Kč koupíte na Albatrosmedia.cz.

Tip: e-čtečka eReading.cz 4 s podsvíceným dotekovým displejem jen za 2 500 Kč

Ohodnoťte tento článek!