Tip: Gmail pro Android už také umožňuje zrušit odesílání e-mailů

Zaznamenali jste hrubku v e-mailu těsné poté, co jste ho odeslali? Gmail pro Android dovede akci zvrátit.

0
Gmail
Gmail
-
Zdroj: logo: Google | koláž: Cnews

Možnost zrušit odesílání e-mailu přijde vhod prakticky každému – kdo by si občas nevšiml na poslední chvíli, že zpráva neobsahuje jednu malou myšlenku nebo třeba přílohu? Gmail takovou funkci experimentálně nabídl na webu před mnoha a mnoha lety, tj. v roce 2009. Plnohodnotnou součástí základní výbavy služby se funkce stala až v červnu 2015, v listopadu 2016 se pak objevila v klientu pro iOS.

Zrušení odeslání konečně nabízí také klient pro Android. Gmail 8.7 nebo novější možnost zrušit odesílání podporuje. Funkce se však oproti webové variantě Gmailu nedá nijak nastavit. Nelze si ani zvolit interval zpožděného odeslání, který umožňuje vzít zpět klepnutí na tlačítko odeslat. (Zpoždění je nastavené na zhruba osm vteřin.) Funkce je ale vždycky aktivní a intuitivní, což je pro většinu lidí nejdůležitější.

Tip: Zrušte odeslání e-mailu ve službách Gmail a Outlook.com poté, co klepnete na tlačítko Odeslat

Ve spodní části obrazovky se po klepnutí na tlačítko odeslání e-mailu objeví informační proužek. V něm se objeví zpráva o tom, že byl e-mail odeslán, vedle však uvidíte tlačítko pro zrušení akce. Dokud je tlačítko dostupné, k odeslání reálně nedošlo, takže proces můžete zrušit a do své zprávy ještě doplnit to, co jste zapomněli napsat. Nebo opravíte hrubku, které si na poslední chvíli všimnete. Možnost akci vrátit se ale ztratí, pokud z obrazovky odejdete.

Odesílání probíhá s určitým zpožděním, takže akci po omezenou dobu můžete ještě vrátit
Odesílání probíhá s určitým zpožděním, takže akci po omezenou dobu můžete ještě vrátit
Tip: Gmail pro Android už také umožňuje zrušit odesílání e-mailů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů