Tip: Hlasové ovládání ve Chromu vyvoláte klávesovou zkratkou

0

Není žádným tajemstvím, že ve Chromu můžete pomocí Googlu na internetu hledat hlasově. Stačí klepnout na symbol mikrofonu ve vyhledávacím políčku. Rozpoznávat hlas se ostatně prohlížeč naučil před několika měsíci.

Tip: Aktivujte snadno nový spouštěč webových aplikací v Google Chrome

Objevil se ale další způsob, jak vyhledávání pomocí hlasu aktivovat. Pokud patříte k lidem, které myš pouze zdržuje a raději vše ovládají klávesnicí, bude se vám patrně zamlouvat klávesová zkratka Ctrl+Shift+., jež právě slouží k vyvolání hlasového rozhraní. Po stisknutí uvedené kombinace kláves můžete rovnou začít hovořit. Naopak hlasové odpovídání vám fungovat nebude, je dostupné pouze pro regiony, kde se hovoří americkou angličtinou. Nám zbývají odpovědi textové.

 

Pokud Chrome nemáte, budete si k vyzkoušení funkce ho muset stáhnout z adresy www.google.com/chrome. Musíte mít správně nastavený mikrofon. Pokud jste ho dříve v prohlížeči zakázali, povolte jej. V adresním řádku při hledání vystoupí ikona se symbolem kamery, případně mikrofonu, kde spravujete přístup k mikrofonu a webkameře.

Aktivujte hlasové vyhledávání klávesovou zkratkou
Aktivujte hlasové vyhledávání klávesovou zkratkou

Zdroj: Google Operating System

Tip: Hlasové ovládání ve Chromu vyvoláte klávesovou zkratkou
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů