Tip: Instagram na každém počítači? Zkuste multiplatformního klienta Ramme

0
Pakliže používáte Windows 10, můžete zkusit InstaPic. Ten dokonce aspoň na základní úrovni podporuje Instagram Stories.

Instagram se zrodil na mobilech a na podporu dalších zařízení nepomýšlí. Velmi pozdě uživatelstvu nabídl alespoň webovou verzi, která ovšem bůhvíjak úžasná není. Na základní prohlížení stačí, o svižném běhu a uživatelském komfortu však nemůže být řeč. Co když tedy na počítači chcete prohlížet fotky nikoli jednorázově, ale pravidelně a na úrovni?

O něco lepší než webový zážitek slibuje Ramme. Jeho výhodou je multiplatformnost, stáhnete jej tedy ve verzích pro Windows, OS X a Linux. Více než prohlížeč to zatím bohužel není. Nahrávání fotek či videí 22letý vývojář Terkel Gjervig pravděpodobně přidá v některé z dalších verzí. Bohužel chybí také oznámení, jichž se opět dočkáme někdy příště. Program je na tyto funkce připravený, když ho zavřete, schová se do oznamovací oblasti.

RammeRammeRamme

Patrně jste pochopili, že je současná verze výrazně omezená. Za ideální nepovažuji ani samotné prohlížení. Autor se rozhodl simulovat mobilní zážitek, takže vidíte úzký pruh. Okno lze zvětšit na výšku, horší je to na šířku, kde je povolené zvětšení silně omezené. Fotky pak nelze jakkoli přiblížit nebo roztáhnout na celou obrazovku.

Verdikt? Lepší nějaký klient než žádný. Až autor doplní pár důležitých funkcí, bude Ramme zajímavější. Dnes aspoň nabídne základ, tedy prohlížení snímků, rozdávání srdíček nebo komentování. A tmavý režim, jenž vyvoláte klávesovou zkratkou Ctrl+D. Vývoj se přinejmenším vyplatí sledovat. Oficiální web neoficiálního klienta pro Instagram zatím nabízí starší verzi 2.1, tady ale naleznete den staré vydání 2.2.

via gHacks Tech News

Tip: Instagram na každém počítači? Zkuste multiplatformního klienta Ramme

Ohodnoťte tento článek!