Tip: jak si smartphonem prozvonit ztracenou peněženku?

0

Ztracený mobil, ať už doma pod hromadou ponožek, nebo venku v cizí kapse (pokud je ještě poblíž), se dá objevit tak, že je prozvoníte z jiného mobilu. Ale u jiných předmětů to takto jednoduché není. Není na nich co prozvonit.

A právě tohoto nápadu se chytlo několik startupů. Už delší dobu existují přivěšky na klíče, které umí na určitou vzdálenost (funguje to přes Bluetooth) přijmout zprávu z mobilu a začít pískat. Novinka od společnosti Tile je ale velká jako kreditní karta – a tedy velmi vhodná pro peněženku. Stejný typ zařízení pak nabízí třeba společnost Chipolo, která svou novinku prezentovala i na berlínské Ifě.

Tile Slim je voděodolná plastová kartička (86 × 54 × 2,4 mm), která na vestavěnou baterii vydrží tři roky. Má dosah až 61 metrů a právě na tuto vzdálenost na ní můžete z aplikace v mobilu pustit pískání o síle až 82 dB. Prozvonění funguje i obráceně – z kartičky stiskem tlačítka aktivujete pískání mobilu. Akumulátor vydrží tři roky, ale není výměnný.

Využili byste lokátor peněženky?

V případě ztráty je možné předmět lokalizovat i na delší vzdálenosti, což je ale podmíněno tím, že se bude nacházet v blízkosti jiných uživatelů Tile. Právě přes jejich zařízení se můžete dozvědět polohu. U nás je ale rozšíření spíše menší a tahle služba je již placená (30 dolarů na rok).

Samotný Tile Slim stojí stejnou sumu, tedy 30 dolarů (850 Kč) a podobné částky si výrobce řekne i o další modely (Sticker, Mate, Pro).

Chipolo Card má také dosah 60 metrů, ale je menší s rozměry 68 × 37 mm při tloušťce 2,15 mm. Splňuje stndard IPx5 a nemá výměnnou baterii. Stojí 35 €. Chipolo prodává i koženou peněženku, která má přímo ukrytý slot pro tuhle kartičku (ale postrádá třeba mincovník).

Odkaz na Tile Slim (30 dolarů)

Odkaz na Chipolo Card (35 euro)

Tip: jak si smartphonem prozvonit ztracenou peněženku?
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů