Tip: Na nic nečekejte. Aktualizujte OneDrive ve Windows 10 ručně

0

Jedno z prvních oznámení v Desítkách, které uvidíte, patří instalaci aktuální verze OneDrivu. Dále probíhají instalace nových verzí nenápadně a zcela automaticky, takže si toho za prvé nevšimnete, za druhé nemáte šanci aktualizační mechanismus spravovat a provést např. okamžitou aktualizaci. Celkově se Microsoft nechlubí tím, kdy a s jakými změnami uvádí na trh nové verze klienta. V podstatě pouze víme, že se to děje.

 

Co když ale nejnovějšího klienta chcete hned teď? Důvody se najdou, především budete doufat, že se konečně významně zlepší spolehlivost služby. Řešení existuje. Microsoft samostatný instalační program uvolňuje, ale pokud si to správně pamatuji z dob Windows 8.1, kde se OneDrive poprvé objevil jako pevná součást operačního systému, právě v uvedených Windows nebylo možné instalaci provést.

Odůvodněním bylo, že se OneDrive v těchto Windows již nachází a možnost manuální aktualizace programu nepřipadala v úvahu. Úplnou náhodou jsem ale zjistil, že v současnosti můžete vzít instalační program a ve Windows 10 integrovaný OneDrive aktualizovat. Odpor již není kladen. Instalační program OneDrivu stáhnete např. ze stahovacího portálu FileHippo, kde můžete ostatně docela dobře sledovat vydávání nových verzí.

Tip: Na nic nečekejte. Aktualizujte OneDrive ve Windows 10 ručně

Ohodnoťte tento článek!