Tip na web: Sledujte na mapce pohyb všech vlaků v ČR

0

Na jednom místě můžete kontrolovat, kde se nacházejí vlaky Českých drah, RegioJetu, Leo Expressu, ale také vozů nákladní dopravy. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), což je státní organizace, která vlastní a řídí železnice v Česku, totiž provozuje chytrou mapku spojení.

Správa železniční dopravní cesty

Na adrese provoz.szdc.cz/grapp najdete interaktivní model českých železnic, kde formou bodů vidíte jednotlivé vlaky v pohybu. Barva signalizuje zpoždění, po kliknutí na bod získáte další detaily o čísle vozu, trase atd. Mapka se automaticky obnovuje každý deset sekund.

Správa železniční dopravní cesty

Výhodou portálu je, že si snadno můžete filtrovat jednotlivé dopravce, případně i spojení podle aktuálního zpoždění. Vlaky lze vyhledávat podle jména i druhu dopravy. Život však znepříjemňuje pomalejší chod (aplikace filtrů) a především nutnost instalace doplňku Silverlight. Podobná webová aplikace lze napsat pomocí HTML a JavaScriptu, a tudíž by byla dostupná všude, i v mobilních zařízeních. A když už nějký doplněk, vždy je vhodnější multiplatformní Flash Player.

SŽDC ale píše, že se jedná o testovací provoz portálu, snad už finální verze bude bez problémů.

 

via +Petr Přibyl

Tip na web: Sledujte na mapce pohyb všech vlaků v ČR
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlasů