Tip: Nakreslete křivku a tahle aplikace vám ukáže stejně tvarovaný objekt na mapě

0

Zach Lieberman a Matt Felsen vytvořili zajímavou webovou aplikaci Land Lines. Analyzovali několik desítek tisíc satelitních snímků na mapách Googlu a našli na nich výrazné linie. Pokud sami na plochu načrtnete nějakou křivku, aplikace vám najde, kde se na Zemi nachází podobně tvarované místo. Obvykle jsou to ulice, vodní plochy, lesy nebo jiné kontrastně ohraničeného objekty.

Land Lines na mapách Googlu
Land Lines na mapách Googlu

Aplikace má také druhý režim. Mapu můžete neustále posouvat a Google spojuje mapové dlaždice tak, aby na sebe jejich výrazné linie navazovaly. Začne to řekou, tak se promění v silnici a ta pak třeba v mořské pobřeží.

Hříčku hostuje na svém webu sám Google jako jeden z experimentů pro Chrome. Tvůrci totiž využívá jeho cloudové úložiště, mapy a demonstrují sílu webového rozhraní WebGL. Land Lines ale funguje i v jiných prohlížečích než Chromu (včetně mobilů a tabletů).

 

Land Lines zatím nemá praktický užitek, ale v budoucnu by podobná technologie mohla sloužit jako užitečných vyhledávač míst na mapě. Například by mohl pomocí fotografie odhadnou, kde byl snímek pořízen. Tvůrci celý projekt zdokumentovali a na GitHubu k němu vydali i zdrojové kódy, takže se jejich prací mohou ostatní inspirovat.

via +Google Developers

Ohodnoťte tento článek!