Tip: Nvidia nabízí ke svým grafikám SSD zdarma

5

Nvidia hodlá podpořit prodeje grafických karet zajímavou akcí. K novým GeForce GTX dostanete SSD značky Kingston. Kartu musíte nakoupit u jednoho těchto z prodejců: Alza.cz, CZCZ.cz, T.S. Bohemia nebo Alfa Computer (dvě poslední jsou jedna firma).

Nabídka se týká dvou grafický karet: k GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC dostanete Kingston Now A400 s kapacitou 120 GB a k GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 dostanete Kingston Now A400 s kapacitou 240 GB. Obě grafické karty pochází od značky MSI.

gtx-1060 obrazek

GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC je základní grafika a se 120GB SSD ji pořídíte zde: Alza.cz, CZC.cz, T.S. Bohemia, Alfa Computer.

GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 už stačí i na náročnější hry ve Full HD. S 240GB SSD ji koupíte zde: Alza.czCZC.czT.S. BohemiaAlfa Computer.

nvidia_ssd_bundle

TIP: Kdy se vyplatí přejít na rozlišení 4K?

SSD je velmi zásadní komponenta a od Nvidie zajímavý bonus, kterým může na svou stranu přitáhnout uživatele počítačů, kteří si z nějakého důvodu SSD doposud nepořídili. Nebo kteří koupili herní počítač bez SSD. Konkrétně jde o 2,5″ SATA model s udávanými rychlostmi 500/350 MB/s, které sice nedosahují rychlostí NVMe modelů, ale pro většinu uživatelů stačí.

Tip: Nvidia nabízí ke svým grafikám SSD zdarma
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 9 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. Grafiky by měly zlevnit o nějakých 25-60 %. Nějaké low sh*t SSD si můžou strčit do … za týden k tomu přidají cpu, pak zdroj a nakonec budou prodávat „herní“ sestavu? Ta snaha udržet dvojnásobné ceny je trapná. Čekal jsem, že tradičně levnější červenec/srpen se využije na ponížení cen. Ale zatím si jen hrajeme na akce typu „black friday“ a 10-15% slevy ala máslový fenomén. Jednou to bylo drahé a prodávalo se to, lidi se prali když to bylo o 5 % levnější, obchodník si chrochtal jak to vymyslel, sklady narvané, že to není kam dát, ale cena vysoká a příležitost dělat slevové akce a tvářit se jak prodělávám.

 2. Ešte sa vrátim k diskusii k Gefoce NOW keďže v starom článku by si to už asi nikto nepozrel. Trochu som sa pohrabal na ich fóre a zistil som nasledovné:

  1) Geforce NOW bude zadarmo minimálne do konca roka 2018. Viď komentár od Andrewf@NVIDIA tu:

  https://forums.geforce.com/default/topic/1063182/shield/how-much-should-this-service-really-cost-/

  2) GeforceNOW stále streamuje v 1080p. Bez ohľadu na to, aké rozlíšenie sa v hre nastaví. V tom rozlíšení sa hra zrejme renderuje, keďže výkon padá dolu a už to nie je 60 FPS pre viacero hier, ale streamuje sa stále maximálne v 1080p/60Hz. Preto nevzrástli nároky na sieť pri mojich testoch a ako som písal, využíva sa zatiaľ od 30 do 50Mbit pre FHD a vyššie rozlíšenie. Pomalšia sieť stačí na streaming tiež, ale už pri nižšom rozlíšení. Viď:

  https://forums.geforce.com/default/topic/1063087/shield/geforce-now-on-shield-1080p-or-4k/

  • Ešte k bodu 2. Predpokladá, že keď prejdú na vyššie rozlíšenia a HDR (ktorý sa teraz tiež nestreamuje), tak nároky na sieť o dosť vzrastú. To je ale zatiaľ hudba budúcnosti. Síce sa na to ževraj v budúcnosti plánujú pozrieť, ale kým si službu neodladia na to čo robia teraz, tak s tým ťažko môžeme počítať. Takže pochybujem, že to príde skôr ako o rok či dva.

 3. Možná to grafiku dědovi do počítače koupím a ještě mu počítač zrychlím SSDéčkem zadarmo… jupííííí. Na to se fakt nedá nic jiného napsat… AMD, prosím více se snaž, Nvidia už blbne !!!!!