Tip: Jeden nástroj Office zastoupí Word, Excel, PowerPoint a další nástroje

Pro mnoho lidí je instalace několika různých kancelářských nástrojů zbytečná. Jeden kombinovaný nástroj pro spíše příležitostné použití Microsoft chystá a vy už si ho můžete vyzkoušet.

2

Kancelářské nástroje patří k těm nejzákladnějším programům, které je nutné mít na snad každém počítači. Byť dokumenty, tabulky, prezentace aj. sami aktivně netvoříte, aspoň občas potřebujete některý ze základních dokumentů otevřít. Instalace plnohodnotného kancelářského balíků může být zbytečně zdroje vytěžující ve chvíli, kdy aplikace využíváte sporadicky a většině jejich funkcí se vyhnete.

Možná vás to více pálí na mobilu, pokud v něm máte omezenější úložiště oproti klasickému počítači. Android vám pak pravidelně připomíná, že byste tyto aplikace mohli odebrat, protože je téměř nevyužíváte. Jenže vy víte, že jednou za čas ke slovu přijdou.

Jeden nástroj pro dokumenty, tabulky i prezentace

Microsoft již nějakou dobu vyvíjí jednotný kancelářský nástroj pro Android a iOS, který se částečně skládá z Wordu, Excelu a PowerPointu. Slouží jak k prohlížení, tak k základní editaci příslušných souborů. Microsoft se dokonce chlubí tím, že v něm najdete všechny funkce jako v uvedených nástrojích. Nepočítal jsem to, ve výsledku jde každopádně o výrazně úspornější řešení než v případě tří samostatných nástrojů, které dohromady zaberou klidně tři čtvrtě gigabajtu.

Pro spíše sváteční uživatelky a uživatele je to lepší řešení. Aktuálně probíhá veřejné testování, takže aplikace s prostým názvem Office zatím není snadno dostupná všem. (Pro Windows 10 existuje stejně pojmenovaná aplikace, která je ovšem jen rozcestníkem k webovým nástrojům Office.) V případě varianty pro iOS byla samozřejmě dávno vyčerpána testovací kapacita, stále se však můžete přihlásit k testování varianty pro Android. Instrukce najdete na blogu Office Apps.

Office vás uvítá novým logem kancelářského balíku. Je svižný, mezi režimy čtení a editace se přepínáte zcela plynule a v rámci Office máte dokonce přístup k rychlým poznámkám vytvořeným v nástroji Sticky Notes. Ty se na mobilu do té doby daly zobrazit pouze ve OneNotu. Office poskytuje také funkce unikátní pro mobily, kde se fotoaparáty nachází vždy. Po vyfocení dokumentu nebo tabulky algoritmus analogovou předlohu převede do digitální podoby.

Nechybí ani skener dokumentů Office Lens, který lze používat samostatně, je jím ale už delší dobu vybaven mj. OneDrive. Snažení Microsoftu o smysluplnou integraci mnoha produktů již chvíli trvá. Aplikace Office je zatím dostupná jen na smartphonech, nikoli na tabletech. Prozatím nevyžaduje předplatné.

Zdroj: Microsoft Tech Community

Tip: Jeden nástroj Office zastoupí Word, Excel, PowerPoint a další nástroje
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 8 hlasů

2 KOMENTÁŘE