Tip: předělané ovládání hlasitosti v oznamovací oblasti ve W10 v1607

0

S tím, jak začal Microsoft řadu prvků ve Windows předělávat do moderního prostředí, jsme v některých ohledech v první fázi vývoje o funkce přišli, místo abychom nějaké získali. Osobně mě zamrzelo, že už není možné snadno ovládat hlasitost více zvukových zařízení z oznamovací oblasti. V prvních dvou velkých vydáních Desítek byl po klepnutí na symbol reproduktoru dostupný pouze jeden posuvník patřící hlavnímu zvukovému aparátu.

To se naštěstí změnilo s Anniversary Updatem. Pokud má být Windows 10 dobrý operační systém pro desktopy, měl by počítat s tím, že na desktopech může být všechno složitější. Já mám třeba na stole reproduktory, na hlasovou komunikaci pak k počítači připojuji mikrofon přes USB. Ten má vlastní výstup pro sluchátka.

Nové ovládání hlasitosti v oznamovací oblasti
 Rázem tak mám dvě zvuková zařízení, do nichž může být zvuk odváděn. A je opravdu nepohodlné kvůli ovládání hlasitosti jednoho z nich muset otevírat nabídku se zařízeními pro přehrávání a pak až v detailech vybraného výstupu určit hlasitost. To se naštěstí změnilo a ve Windows 10 v1607 již po klepnutí na reproduktor v oznamovací oblasti máte možnost ovládat úroveň všech zařízení.

Nebo to tak aspoň vypadá, celé je to ovšem trochu složitější. Nevrátil se starý model, kde byste pod sebou prostě viděli dva či více posuvníků pro ovládání hlasitosti. Tentokrát se v nabídce přepínáte mezi zařízeními a pak ovládáte to, které jste vybrali. Po výběru se ale zařízení stává výchozím, takže všechny zvuky automaticky proudí do něj. Na to pozor.

Nové ovládání hlasitosti v oznamovací oblasti

Tip: předělané ovládání hlasitosti v oznamovací oblasti ve W10 v1607

Ohodnoťte tento článek!