Tip: restartujte OneDrive poklepáním a donuťte ho k synchronizaci

0

OneDrive nabízí spoustu levného prostoru, jenže samotný prostor v cloudu je nám k ničemu, pokud s ním nelze rozumně pracovat. OneDrive určitě není ukázkou dokonalosti, problémy se začaly kupit ve Windows 8.1, kde funkce zobrazení všech souborů uložených v cloudu byla vykoupena sníženou spolehlivostí. I ve Windows 10 bohužel narážíme na podobný problém.

OneDrive si jednoduše přestane všímat změna tváří se, že je aktuální, takže na počítači nemáte k dispozici aktuální soubory, případně soubory nejsou odeslány do cloudu. Nevím sice, čím je problém způsobem, ale už od Windows 8.1 kvůli tomu musím klienta často restartovat. (V Desítkách to tak často není, ale občas se tomu stejně nevyhnu.)

 

Kdybyste chtěli vynutit synchronizaci, nemáte jak, až na jedno tvrdé řešení. Podobně jako klientu pro Desítky dříve v kontextové nabídce chyběla položka pro ukončení činnosti, chybí v ní dodnes okamžité vynucení synchronizace. Funguje tak akorát restartování klienta, jenže toho musíte vlastně ručně ukončit a pak znovu spustit.

Příkaz k restartu OneDrivu

Tyto kroky ale můžeme díky jednoduchému příkazu zkrátit a práci si usnadnit na úplné minimum. Menší úsilí už vyvinout nelze. Podstatou postupuje je vytvořit příkaz, který spustíte a on za vás vykoná obě činnosti, za prvé klienta ukončí, za druhé ho zase hned spustí. Po spuštění pak OneDrive vyhledá a synchronizuje všechny provedené změny.

Otevřete Poznámkový blok a do nového prázdného dokumentu vložte následující řádky:

@echo off
taskkill /f /im onedrive.exe
start %localappdata%\Microsoft\OneDrive\OneDrive.exe /background

Příkaz k restartu klienta
Příkaz k restartu klienta

Při ukládání do pole Název souboru napište nejen název příkazu, ale také doplňte příponu BAT. Jinak bude soubor uložen zcela standardně jako textový dokument s příponou TXT. Váš příkaz tak bude vypadat například takto:

I tak může vypadat uložený příkaz
I tak může vypadat uložený příkaz

Dále si můžete třeba na ploše vytvořit zástupce příkazu snazší přístup. Teď už pouze doufejme, že Microsoft s klientem v Desítkách něco udělá. Chtělo by to zapracovat na spolehlivosti a možná přidat funkci pro vynucení synchronizace pro případ, že klient zapomene hlídat změny v adresářové struktuře.

via MobilityDigest

Tip: restartujte OneDrive poklepáním a donuťte ho k synchronizaci

Ohodnoťte tento článek!