Tip: Srovname.cz spouští srovnávač nákladů na dlouhodobý provoz lednic

Vyberte si tu nejúspornější.

1
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Při nákupu nové chladničky vám chce s výběrem vhodného produktu poradit nově vzniklá služba na Srovname.cz. Kromě srovnání cen především umožňuje vypočítat dlouhodobé náklady na provoz lednic, takže si budete moct vybrat tu výhodnější. Služba ale nenabízí celkový žebříček lednic. Znát musíte názvy, protože srovnávat budete až pět konkrétních produktů.

Také ručně zadáte cenu za kilowattu elektrické energie, takže se odhad více přiblíží reálným výsledkům. Srovnávač vypočítá cenu za pětiletý, osmiletý a desetiletý provoz. Právě 10 let je podle ČSÚ průměrná doba životnosti lednice v Česku. Za tu dobu se vám neúsporná lednice může prodražit, ačkoli byla její nákupní cena nízká.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No myšlenka je to pěkná, ale jak získávají data? Jestli z reálného provozu, tak než naměří něco, s čím se dá počítat, bude ten produkt dávno přejmenovaný nebo pryč z nabídky. A jestli podle tabulkových hodnot, tak to ani nemá smysl počítat, protože ty jsou u každého výrobce různě „optimalizované“, aby se spotřebič zdál být strašně eko…