Tip: Události z Facebooku opět ve WP? Odebírejte modrý kalendář v Outlook.com

0

Zvlášť s tím, jak Facebook ruší stará API a tím pádem znemožňuje nadále používat propojení s Windows Phone, nás pálí otázka, jak omezení obejít. Minimálně u kalendáře je postup jednoduchý. Chcete, aby se v telefonu nadále zobrazovaly události z Facebooku? Lze toho dosáhnout odběrem kalendáře ve službě Outlook.com.

Jako první získejte odkaz s kanálem pro sledování. Jděte na Facebook a otevřete libovolnou blížící se událost. Klepněte na hlavní nabídku události (vedle tlačítka Pozvat), kde vyberte Exportovat událost. Zkopírujte odkaz, který se nachází pod popiskem Přihlásit odběr všech nadcházejících událostí v kalendáři.

 

Teď si v prohlížeči otevřete kalendář patřící ke službě Outlook.com. Naleznete ho mj. na adrese calendar.live.com. Klepněte na Importovat | Přihlásit odběr. Do pole URL kalendáře vložte odkaz získaný na Facebooku. Kalendář si můžete pojmenovat (Název kalendáře), ideálně napište prostě jen Facebook. Označte barvu, která bude na webu kalendář reprezentovat, případně ještě symbol a potvrďte tlačítkem Přihlásit odběr.

Facebook se bude ve službě zobrazovat jako další kalendář. Když klepnete na ozubené kolo, uvidíte ho tedy v přehledu s ostatními kalendáři. Pokud daný účet Microsoft synchronizujete se svým smartphonem s Windows Phone, uvidíte tento kalendář rovněž v telefonu, kde je vám rovněž umožněno vybrat vlastní barvu, případně kalendář skryjete. Předpokládám, že je ale naopak žádoucí ho v mobilu mít.

Ohodnoťte tento článek!