Tip: video na blog snadno a rychle

0

populárnější a čtenáři i žádanější. Blogy nevyjímaje: pokud píšete o kráse letošního masopustního průvodu, proč kromě fotek nepřiložit také krátké video. Čtenáři vám za to jistě poděkují.

Problémem však zůstává, jaký způsob zveřejnění videa zvolit. Vložení videa jako odkaz ke stažení není pro čtenáře příliš pohodlné, také použití proprietárních formátů vždycky někoho naštve. Dobrou cestou je video ve Flashi: lze jej spustit instantně přímo ze stránek, nic nemusíte ukládat na disk a pokud je video správně uděláno, je i velmi kvalitní.

Jaký způsob ale zvolit? Servery jako YouTube, Google Video, Stream a další pro tento záměr sice poslouží dobře, jsou však primárně postaveny jako komunitní portály: vaše video je pak umístěno také na jejich stránkách, kde jej prohlížejí uživatelé, kteří často neznají souvislosti vzniku videa, zmateně diskutují, video různě hodnotí a obecně provádějí spoustu podivných aktivit. Pokud tedy chcete video opravdu a pouze pro své stránky, musíte se poohlédnout jinde.

Vyzkoušejte proto službu Moonk!. Vše je rychlé a zvládnete to ve třech krocích:

  1. uploadujete video v některém z obecně používaných formátů (zvládne také MP3 a JPG),
  2. vyberete si některý ze tří desítek témat vzhledu výsledného přehrávače,
  3. zvolíte velikost videa (k dispozici tři velikosti),
  4. získáte kód, který umístíte do stránek.

Vše funguje bez problémů, kvalita videa je slušná (subjektivně je na vyšší úrovni než video z YouTube) a video bude skutečně jen na vašich stránkách, kam je vložíte. Jako ukázku jsem zkonvertoval video z letošního masopustu – jedná se o krátký záznam pořízení malou kamerkou Genius G-Shot DV5133 (se svou cenou pod tři tisíce korun je to opravdu povedená hračka):

Get your own Moonk!

 Odkazy k tématu: služba Moonk! | kamera Genius G-Shot DV5133

Tip: video na blog snadno a rychle
Ohodnoťte tento článek!