Tip: Vyřešte problémy s nabídkou Start ve Windows 10 bez radikálních řešení

0

Nabídka Start byla ve Windows 10 předělána, a to nejen na pohled, ale také pod povrchem. Microsoft pro moderní prvky využívá XML. Nicméně sám jsem zaznamenal stížnosti na to, že se Start nechce objevovat nebo v něm něco nefunguje. Osobně jsme měl problémy s prvním vydáním Desítek, ale pokud se někdo potýká s problémy se Startem i dnes, může je zkusit opravit.

Microsoft má řadu diagnostických nástrojů schopných odhalit a vyřešit potíže. Zvláštní nástroj má také pro nabídku Start ve Windows 10. Jako první ovšem zkuste restartovat počítač či tablet. Pokud to nepomůže, spusťte nástroj, klepněte na Další a vyčkejte na diagnostickou zprávu. V případě, že objeví chybu, pokusí se ji opravit.

Nástroj na řešení potíží s nabídkou Start
Nástroj na řešení potíží s nabídkou Start

Pokud se vám s tímto průvodcem nepovede Start uvést do funkčního stavu, je nejspolehlivějším řešením přeinstalace systému. Připadá mi sice poněkud bizarní přeinstalovávat systém kvůli nabídce Start, ale pokud nefunguje (správně), silně vás při používání počítače omezuje. Tudíž nemáte moc na výběr.

Microsoft nicméně ke zprovoznění Startu nabízí ještě několik dalších rad, které můžete dříve vyzkoušet:

  • Zmáčkněte Win+R, napište ms-settings: a potvrďte. Otevře se Nastavení, kde zkontrolujte aktualizace. Dostupné aktualizace nainstalujte.
  • Vytvořte místní účet správce. Podobně jako v přechodím bodě otevřete Nastavení a v nastavení aktuálního účtu zvolte Přihlásit se místo toho místním účtem. Po odhlášení a přihlášení se vraťte do správy účtů a přidejte nový účet a posléze změňte roli na správce. To není všechno, nyní prostě musíte přesunou svá data do nového účtu a se starým se rozloučit za předpokladu, že v novém účtu Start funguje.

Zdroj: Microsoft

Tip: Vyřešte problémy s nabídkou Start ve Windows 10 bez radikálních řešení

Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 2 hlas/ů