Tip: Zajímavý rozhovor o byznysu s antiviry s Eduardem Kučerou z Avastu

0

Akvizice AVG v mnoha z nás rezonuje. Ačkoli dnes AVG není české, v Česku kořeny má. A když ho hodlá spolknout druhý český velikán, je to pro obyvatele malé země ve středu Evropy velká věc. Aspoň se to týká těch, kdo jsou IT pozitivní. Bavili jsme se ostatně na toto téma v podcastu. Kdyby vás téma více zajímalo, můžete rozhodnutí nahlédnout pod pokličku.

Eduard Kučera, spolutvůrce Avastu a někdejší výkonný ředitel firmy, se totiž v pátek objevil v DVTV. Rozhovor vám nabídne pohled na akvizici. Kučera potvrdil, že když v určitém bodě přestanete organicky růst, nakupujete. Nabídka na odkoupení nebyla první, samotný Avast se také nabízel. Sám Kučera pak popisuje nákup AVG jako největší risk v historii firmy.

Eduard Kučera v DVTV
Eduard Kučera v DVTV

Potvrdil, že značka AVG nezanikne. Stane se to, že oba antiviry budou vyvíjeny v rámci jedné firmy a budou tedy používat to nejlepší z obou technologií. AVG ale zůstane, neboť je v řadě zemích silné. Kučera řekl, že oba produkty sklízí úspěch, jen každý v jiných oblastech. Převzetí konkurenčního antiviru antiviru tak pomůže firmě doplnit slepá místa na mapě. AVG má lepší pozici v anglosaských zemích, Avast je pro změnu silnější v zemích EU nebo v Latinské Americe.

Po AVG firma sáhla, protože je její strategie podobná Avastu, na rozdíl např. od Esetu. Oproti němu má ale v rukou produkty pro mobily. Kučera ovšem rovněž potvrdil, že z uživatelstva mobilů není snadné dostat peníze.

Počítačový trh se sice spíš zmenšuje, ale lidé používající počítač spíše zaplatí. Někdy i proto, že chtějí svůj oblíbený produkt podpořit. Avast si platí z celé uživatelské základny zhruba procento lidí. Řeč přišla také na předinstalaci antivirů na nové počítače, nebudu ale prozrazovat všechno. Rozhovor je zajímavý, takže pokud vás byznys (s antiviry) zajímá, doporučuji jej shlédnout.

Zdroj: DVTV

Tip: Zajímavý rozhovor o byznysu s antiviry s Eduardem Kučerou z Avastu

Ohodnoťte tento článek!