Jak na videokonference pro větší skupiny lidí? Tipy na bezplatné nástroje

Zřejmě každý, kdo může, pracuje z domova. Právě v těchto časech využijeme nástroje na spolupráci ve více lidech. Jak se ve větších skupinách setkávat online tak, abyste se u toho slyšeli a viděli? Nabízíme výběr bezplatných nástrojů s různými parametry.

0
Předchozí
Následující

Úvod

V časech, které zažíváme, se snažíme se dynamicky organizovat pomocí ICT. Našli jste k tomu ty správné nástroje? V tomto článku se zaměříme na ty, které lidem dovolí spolu mluvit a vidět se. Tuto potřebu mají skupiny přátel (už jste zkoušeli večerní párty na dálku?), rodiny, ale samozřejmě také pracovní týmy nebo školní třídy. Výběr nástrojů primárně zohledňuje to, kolik lidí může takovou komunikaci využívat.

Jistě vás napadnou i jiné než uvedené služby, do výběru ovšem nebyly zařazeny typicky kvůli příliš velkým limitacím. Pár příkladů za všechny. Slack v bezplatné variantě vůbec nepodporuje skupinový videochat. Discord je zase silně orientovaný na herní komunitu. Neznamená to, že ho nelze využít k jiným účelům, jenže videochat je pro něj z podstaty spíše druhořadá funkce a omezuje se na skupiny do deseti lidí. Pokud vás tento faktor nelimituje, ve využití služby vám bránit nebudeme.

K dispozici je řada nástrojů pro správu a komunikaci během konference. Bez dedikovaného klienta se Webex neobejde

Také internetový gigant jménem Google má ve hře své komunikátory. Není však snadné je doporučit. Komunikátorů v portfoliu firmy najdeme celu řadu a orientace v nich není úplně snadná. Do potenciálního výběru pro náš článek by bylo možné zařadit Hangouts, jenže ty pomalu končí a nabízí videochat jen do deseti lidí. Nahradí je Hangouts Chat a Meet, které se dnes striktně orientují na podniky.

Bezplatné produkty v tomto odvětví mívají výrazná omezení. Nejsilněji je to cítit u menších firem, protože ty své produkty nemohou dotovat tak štědře jako technologičtí giganti, pro které slouží jako reklama a vstupní prostředek do širšího ekosystému. Dále platí, že byste si při výběru vhodného nástroje měli zachovat otevřenou hlavu. Vždy záleží na konkrétních potřebách. Potenciálně jim ale může vyhovovat produkt, který byl primárně navržen pro jinou cílovou skupinu.

Článek pokračuje v dalších kapitolách.

Předchozí
Následující