Tipy na aplikace pro Windows (Phone): Baterie nebo čtečka Readiy Pro

0

Chatováním k Zuckerbergovu štěstí

Facebook Messenger
Cena: zdarma
Jazyk: česky
Platfroma: Windows Phone 8

Neuplyne den, kdy by Mark Zuckerberg nezářil štěstím. Na škole se s ním možná nikdo nebavil, zato teď jeho sociální síť používá víc než 1,2 miliardy lidí po celém světě. Právě chat tvoří klíčovou složku komunikační platformy. Facebook v Americe ovládl mobily a operátorům uštědřil zásah tím, že přidal funkci pro telefonování. Tak ve většině částí světa dostupná není. Ani v Česku.

Zatím jen text

Proto vám nebude vadit, že volání první verze kecálka Facebook Messenger pro Windows Phone nepodporuje. Ten vám momentálně poslouží pouze pro textovou komunikaci. Ovšem pořád se jedná o zajímavější formu komunikace než např. SMS. Facebook poslouží také ke skupinovému chatu nebo sdílení fotografií. SMS vám ani neprozradí, jestli příjemce zprávu četl. Sdílení polohy usnadní vašim přátelům, aby vás našli, pokud se máte třeba někde sejít.

Komunikace bez příkras

Kořením chatování v současnosti jsou tzv. nálepky. Těmi i ve Facebook Messengeru ozdobíte konverzace. Vyberte si z různých sad, podobně jako byste se nacházeli na webu Facebooku. Oproti jiným kecálkům se tento vyznačuje tím, že je jednoduchý a nepřebujelý. Vrací se k podstatě komunikace. A na rozdíl od klienta pro Facebook startuje Messenger rychleji. O svižný chod se nebojte. Ani se neobávejte toho, že vás nebo probudí v noci – oznámení dočasně vypnete.

Modrá ikona značí, že uživatel používá Facebook MessengerPřehledné konverzace a svižné prostředí patří k tahákům aplikace
Modrá ikona značí, že uživatel používá Facebook Messenger

Kolikrát jste nabíjeli telefon?

Baterie
Cena: zdarma
Jazyk: česky
Platfroma: Windows Phone 8

Stačí se podívat, kde mizí peníze státního rozpočtu. Chuť na statistiku vás rychle přejde. Pokud ale ve statistických datech vyžíváte, ohromně si užijete čas strávený s aplikací Baterie. Smartphony př běhu na akumulátor obecně moc nevydrží. Tedy, ony vydrží, ale to je nesmíte používat. A aby takový chytrý telefon celý den ležel na stole bez povšimnutí, na to byl moc drahý. Napadlo vás někdy, kolikrát jste svůj telefon už nabíjeli?

Podrobná statistika

Baterie předčí vaše očekávání. Každičký údaj si zaznamenává. Při vstupu do aplikace ohromí grafem, kde přesně značí průběh vybíjení, potažmo nabíjení. Máte večer skoro vybitý mobil? Podívejte se, kdy začal akumulátor rapidně klesat. Snadno odhalíte příčiny nepřiměřeného vybíjení. Pokud ovšem šlo o hraní hry, tak to těžko eliminujete. Další data naleznete na stránce, kterou zobrazíte klepnutím na tlačítko Statistika ve spodní nástrojové liště.

Notifikace vás varují

Za prvé se dozvíte, od kdy je statistika vedena. Také víte, od kdy se telefon vybíjí, jak dlouhá byla největší výdrž, jaký čas v průměru uplyne mezi nabíjeními nebo jakým tempem se akumulátor průměrně vybíjí. V nastavení lze aktivovat oznámení o tom, že se akumulátor vybíjí příliš rychle nebo o nízkém stavu. Kromě aktivních notifikací vás se stavem nabití bude seznamovat aktivní dlaždice nebo notifikace na zamykací obrazovce. Třešničku na dortu představují odkazy k rychlému přepnutí stavu bezdrátových technologií.

Na rychlé vybíjení či o dokončení nabíjení vás aplikace může upozornitGrafy, čísla, informace. Někoho údaje nadchnou, jiné vyděsí
Grafy, čísla, informace. Někoho údaje nadchnou, jiné vyděsí

Na Google Reader zapomenete

Readiy Pro
Cena: 60 Kč
Jazyk: anglicky
Platfroma: Windows 8.1

Pokud jste vyznávali lásku čtečce kanálů RSS od Googlu, pak vás její smrt nepochybně zarmoutila. A pokud jste se řadili mezi věrné fanoušky a Reader považovali za životně důležitou službu, pravděpodobně jste skočili do náruče Feedly. To se chopilo příležitosti a autoři se zaměřili na přidávání funkcí, jimiž disponovala čtečka od Googlu. Nyní čtečka obšťastňuje jedince hladové po zpravodajství. A co víc, adorovaný projekt od Googlu dávno přerostla objemem výtečných funkcí i přitažlivějším zpracováním.

 

Záplava dlaždic

Oficiální čtečku pro Windows 8 autoři plánují. Proč na ni ale čekat, když tu máme skvělé alternativy, že? Autoři Feedly rozhodně nejdou po krku neoficiálním aplikacím, takže ekosystém vzkvétá. Feedly před rozlehlými sbírkami kanálů se zbraně neskládá. Běží spolehlivě a svižně. Dlaždicové rozhraní jednak pěkně zapadá do prostředí systému, ale také řve do celého světa, jak moc se na procházení zpráv hodí. Prošli jste úsek zpráv? Tlačítko v dlaždici starší zprávy označí za přečtené, nové nechá.

Optimalizace zobrazení

Samotné zprávy si prohlédnete v plné kráse na původní webu, ovšem v integrovaném prohlížeči. Rychlejší a mnohdy pohodlnější volbu nicméně představují služby na optimalizaci zobrazení pro mobilní zařízení. Patří k nim Instapaper či Readability. V šatníku pro Readiy Pro rovněž najdete vhodný obleček. Čtečka se propojí s mnohými dalšími službami. Jedna skupina slouží pro změnu pro sdílení. Ukládejte do Evernote či Pocket, sdílejte články s prakticky libovolnou aplikací pomocí Šému. Vedle placené edice existuje i neplacené Readiy.

Mezi dlaždicemi se ve zdarma dostupné edici umně skryje reklamaBuď zobrazíte plnohodnotné weby, nebo článek optimalizujete pro mobilní zařízení
Buď zobrazíte plnohodnotné weby, nebo článek optimalizujete pro mobilní zařízení

Poznámky na dotyk

OneNote
Cena: zdarma
Jazyk: česky
Platfroma: Windows 8.1

Zvídaví jedinci si vedou poznámky v Evernote. Každá informace a událost, co jim připadá zajímavá si v něm najde místo. K podobným účelům využijete rovněž nástroj od Microsoftu. Je zdarma a neomezený. Brzy vám dojde, že OneNote byl předurčen k vedení poznámek toho nejtěžšího kalibru. Plnu sílu odhalí během větších projektů. Vložíte do něj prakticky cokoli. Poznámkové bloky se větví na oddíly a stránky. Plnit je budete textem, videy nebo kresbami.

Pohybujte se v kruhu

OneNote byl kdysi představen jako součást balíku Microsoft Office. Dobrá zpráva zní, že ho v současnosti můžete zadarmo používat na webu, případně ve Windows 8. Dotyková aplikace má oproti jiným ovládání řešené speciálně pro naše prsty. Po klepnutí do prostoru se ukáže ikona, která vyvolá kruhovou nabídku. Redmondští šikovně vyřešili, jak se vypořádat se ovládacími prvky. Takhle nikde nepřekáží, ale máte je vždy po ruce. Dotykové obrazovky Microsoft využívá také pro kreslení. Najdete ho v kruhové nabídce.

Kreslení v poznámkách

Ideální je pro tyto účely pero, ale i prstem si v dokumentu nakreslíte, co potřebujete. Třeba šipky, případně něco přeškrtnete, záleží na vaší fantazii. Ve stejné nabídce se ukrývají nástroje pro vkládá tabulek, obrázků nebo značek pro odškrtávání seznamů úloh. Jak se formátuje text? Opět skrze kruhovou nabídku. Tentokrát ale označte text. Obsah nabídky se vždy přizpůsobí kontextu. Kromě již uložených obrázků lze do aplikace importovat nový pomocí webkamery. Microsoft možnosti tabletu maximálně využil.

Při oddálení si uvědomíte, kolik se toho na jednu stránku vejdeKruhová nabídce se přizpůsobuje kontextu
Kruhová nabídce se přizpůsobuje kontextu

Ohodnoťte tento článek!