Tipy na vánoční notebookové dárky

0

Vybrali jsme pro vás vánoční dárky ve dvou dostupných kategoriích, v cenách do dvou a do pěti tisíc korun.

Dárky do dvou tisíc korun

Bitevní myš

Špičková herní myš na Vánoce jistě potěší každého hráče. A když už do ní budete investovat, proč nevzít rovnou model od těch nejlepších – firmy Razer. Copperhead (mimo jiné druh jedovatého amerického hada) nabízí efektní podsvícení, rozlišení 2 000 dpi a 32kb paměti. Do té můžete uložit až pět profilů, k jejichž použití na jiném počítači pak nepotřebujete instalovat obslužný software.

Razer Copperhead

Cena 1 355 Kč
Web www.alza.cz

 

Rozkvetlý batoh

Každého blízkého s notebookem můžete pod stromečkem překvapit taškou určenou speciálně pro přenosné počítače. Mezi nejzajímavější patří kousky finských designových mágů z firmy Golla. Zaujme vás kvalitní zpracování i velmi agresivně nasazená cena. K notebooku se dostanete z boční strany, bez nutnosti sundat batoh z ramenou, hodí se také šikovné ucho. K dispozici jsou také další barevné varianty.

Golla Bloom

Cena 1 236 Kč
Web www.etasky.cz

Rakety na stole

Nejen prací živ je člověk, kupte přátelům do práce miniaturní odpalovač pěnových raket. Zábavné zařízení připojíte přes USB, nainstalujete software a můžete začít ostřelovat kolegy – k tomu vám pomůže integrovaná kamera a simulace radaru na monitoru. Rakety mají dostřel 3-5 metrů a doprovází je patřičné zvukové efekty.

Astrafit USB Missile Launcher

Cena 1 335 Kč
Web www.alza.cz

Wi-Fi pod stromeček

Nadělte vašemu domovu bezdrátovou síť, výrazně tak zvýšíte uživatelský komfort. Ideálně vám k tomu poslouží třeba jednoduchý a osvědčený router D-Link. Přístroj má velmi příjemné konfigurační rozhraní, zabudovaný firewall a nechybí mu ani čtyři porty pro klasickou drátovou síť.

D-Link DIR-300

Cena 1 070 Kč
Web www.dlink.cz

Pas plný dat

My Passport – v překladu „můj pas“ je externí 2,5″ disk od společnosti Western Digital. Má opravdu téměř půdorys klasického pasu a přitom se na něj vejdou spousty dat. Hodí se jak k přenášení větších balíků dat, tak i k zálohování. S tím (a také s šifrováním) vám pomůže dodávaný software WD Sync.

Western Digital My Passport Essential 160GB

Cena 1 820 Kč
Web www.alza.cz

 

Hyper klíčenka

Flash paměť na klíčích už dnes nosí téměř každý. Gigová nebo dvougigová se však hned zaplní, navíc pokud chcete přenést HD film nebo novou počítačovou hru, čeká vás rozdělování na několik části – skoro jako za prehistorických disketových dob. Nechte tedy Ježíška nadělit extra rychlé Kingstony, nejlépe rovnou v 8GB verzi.

Kingston DataTraveler HyperX (8GB)

Cena 1 367 Kč
Web www.alfacomp.cz

Chlazení hliníkem

Chladících podložek pod notebooky najdete v obchodech celou řadu, jak se ale v testech ukazuje, nejsou zdaleka tak účinné, jak by se čekalo. Podložka CoolerMaster notebook jen zvedne a umožní lepší proudění vzduchu, což funguje překvapivě dobře. Hliníková konstrukce umožňuje nastavit tři polohy a díky tomu, že neobsahuje žádný větrák, je NotePal vlastně kompletně bezhlučný.

CoolerMaster NotePal S R9-NBS-PDAS-GP

Cena 621 Kč
Web www.czc.cz

 

Dárky do pěti tisíc korun

Energetická banka

Výborným dárkem pro technické hračičky může být krabička plná energie. Prestigio nabízí elegantní univerzální zdroj energie s kapacitou 10 000 mAh (při napětí 5V). Můžete s ním napájet nejrůznější notebooky i jakoukoli další elektroniku, která se nabíjí přes USB. Navíc vás může provázet na každé cestě – váží totiž jen necelého půl kila.

Prestigio PowerBank 501

Cena 2 499 Kč
Web www.prestigio.cz

Kvalitní zvuk ze všech stran

Populární reproset, který se výborně prodává již v několikáté generaci. Hi-Fi nadšence sice zvuk zcela jistě neuspokojí, většině běžných lidí však ocení zejména příznivou cenu, elegantní dřevěný design a šikovný dálkový ovladač. Set má čtyři satelity, subwoofer a center, nejlépe si tak vychutnáte akční filmy s vícekanálovým zvukem.

Genius Home Theater SW-HF 5.1 5005

Cena 2 619 Kč
Web www.geniusnet.com

 

Pošlete notebook do doku

Luxusní dokovací stanice, ideální dárek pro každého vlastníka notebooku. Přenosný počítač zapojíte pomocí slotu ExpressCard a okamžitě získáte přístup k zařízením, která mohou být k doku připojena. Tedy až dva monitory zapojené přes DVI a VGA, nejrůznější periferie zapojené do pěti USB, reproduktory a pochopitelně i internet přes síťové rozhraní.

Belkin High-Speed Docking Station

Cena 1 355 Kč
Web www.belkin.cz

 

Desktop profesionálů

Špičková bezdrátová sada klávesnice a myši určená pro náročné uživatele a profesionály. Nabízí vysoký pracovní komfort, kvalitní zpracování a spoustu nadstandardních tlačítek a funkcí. Zahnutá klávesnice vyžaduje trochu zvyku, pokud ale píšete všemi deseti, budete ji milovat. Bonusem je také osově symetrická myš, kterou mohou používat jak leváci, tak praváci.

Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000 CZ

Cena 3 129 Kč
Web www.alfacomp.cz

 

Ohodnoťte tento článek!