5 podcastových aplikací pro Android. V čem poslouchat audiopořady?

V rámci koronakrize se podcasty přímo nabízí jako další médium, které vám zprostředkuje informace nebo zábavu. Vybrat si vhodnou platformu pro poslechy je klíčové. V tomto článku představujeme pětici různorodých aplikací pro Android.

0
Předchozí
Následující

Úvod

Podcasty jako takové nepředstavují vyloženě novinku, teprve v posledních zhruba dvou letech můžeme jak na světové, tak na české scéně pozorovat ohromný rozmach podcastingu. Zvukové pořady, které posloucháme ze záznamu, se naplno dostaly do středního proudu. Své pořady kromě tradičních médií připravují mj. firmy v rámci sebepropagace a pak samozřejmě lidé vlivní na síti.

Pro vás to znamená dvě věci. Musíte věnovat čas výběru pořadů, neboť nabídka je téměř nekonečná. Pokud to s poslechem podcastů myslíte aspoň trochu vážně, budete si rovněž muset zvolit správnou platformu pro poslechy. S tím vám teď poradíme. Zaměřili jsme se na Android, protože jde s přehledem o nejrozšířenější mobilní platformu a lze předpokládat, že budete poslouchat primárně na mobilu. Nevylučuje to, že někteří zástupci podporují i jiné systémy.

Na první pohled jde o podcastové přehrávače. Na ten druhý je ale každý jiný
Na první pohled jde o podcastové přehrávače. Na ten druhý je ale každý jiný

Jak uvidíte v následujícím výběru, nabídka je skutečně pestrá. Platformy pro poslouchání podcastů vzorově ukazují, že když dva dělají totéž, není to totéž. Každá aplikace míří na jinou cílovou skupinu. Ve výběru tak najdete jak řešení pro méně náročné, tak pro pokročilé. Někomu si rád zaplatí za profesionální službu, někdo jiný upřednostní bezplatné řešení (bez reklamy). Přehrávače se samozřejmě liší počtem funkcí a zpracováním.

V popisku se vždy snažíme vystihnout klíčové vlastnosti produktu, resp. hlavní odlišnosti od konkurence. Produkty ve výběru jsou seřazené abecedně. Pokud vás některá z aplikací zaujala, vyzkoušejte si ji. Nakonec vždy až právě tak poznáte, jestli si budete rozumět. Na trhu samozřejmě najdete mnoho dalších přehrávačů, které jsme nezmínili. Často jsou si ale velice podobné.

Článek pokračuje v další kapitole.

Předchozí
Následující