Tipy pro Windows (Phone): pomůcka pro seriálové závisláky a mapy

0

Snadná správa základního nastavení

Status Tiles
Cena: 21 Kč
Jazyk: anglicky
Platforma: Windows Phone 8

Ve Windows Phone 8.1 v centru notifikací naleznete zástupce pro rychlé přepínání stavu některých funkcí, např. Wi-Fi, Bluetooth nebo otáčení displeje. Než si ale budete moct aktualizaci nainstalovat, nezbývá než se spolehnout na aplikace třetích stran, aby vám s kalamitou pomohly. Standardně si totiž pro zapnutí či vypnutí bezdrátových technologií musíte odskočit do nastavení operačního systému. Podstatně rychlejší je přidat si aspoň odkazy na hlavní obrazovku.

Rychlá orientace v nastavení

I řešení od indického vývojáře má pár nedostatků, které ovšem vychází z omezení platformy. Používání aplikace není nijak složité, ani jazyk v tomto případě nebude na překážku. Orientovat se stejně budete podle symbolů na dlaždicích. Po spuštění aplikace si rovnou jednu vyberete, pak na ní podržíte prst a dlaždice se připne k hlavní obrazovce. K přepnutí stavu nedojte automaticky. Dlaždice vás zpravidla přenese do nastavení, ovšem do konkrétní sekce, která vás zajímá.

I hudbu zastavíte

Na hlavní obrazovce nebudete mít jen obyčejné zástupce, ale i signalizaci stavu. Jestliže zapnete např. Wi-Fi, ve dlaždici se rozsvítí zelený pruh. Dlaždice se aktualizuje vždycky, když aplikace běží. Musíte proto počkat, než se Wi-Fi skutečně zapne, což může pár vteřin trvat, teprve poté se tlačítkem zpět vrátíte na hlavní obrazovku. Ze zajímavější odkazů bych vypíchl svítilnu a zastavení přehrávání hudby. Na tuto dlaždice skutečně pouze klepnete. Až splní účel, sama vás vrátí na hlavní obrazovku.

Podržením vybranou dlaždici připnete na hlavní obrazovkuZelený pruh naznačuje, zda je funkce zapnutá
Podržením vybranou dlaždici připnete na hlavní obrazovku |Zelený pruh naznačuje, zda je funkce zapnutá

Pomůcka pro seriálové závisláky

TVShow
Cena: 26,99 Kč
Jazyk: anglicky
Platforma: Windows Phone 7.5/8

Dnešní televizní stanice a zejména kabelové televize vysílají tolik skvělých seriálů, že je zaměstnaný člověk nestíhá sledovat. Se správným pomocníkem nicméně neztratíte přehled a neutopíte se v záplavě nových dílů. TVShow se samozřejmě více hodí americkým uživatelům, odkud většina současné oblíbené tvorby pochází. Aplikace totiž dovede i upozorňovat, že se blíží vysílací čas. I když nezvládnete přímý přenos, služby TVShow oceníte. Kdo by si nepřipadal tak moc závislý, může sáhnout po bezplatné verzi.

 

Které díly jste viděli?

Placená avšak obsahuje funkcí více, včetně tématických tapet pro zamykací obrazovku. I v aktivní dlaždici se zobrazují obrázky ze seriálů, včetně informací o tom, kolik epizod máte ještě nakoukat. Všechny zhlédnuté epizody označíte, takže víte přesně, kde jste v jakém seriálu skončili. Součástí je také systém hvězdičkového hodnocení. Zde přichází ke slovu i sociální rozměr aplikace. Opravdu velcí nadšenci jistě znají službu trakt.tv. Právě s ní se TVShow může spárovat.

Výměna názorů

Povedete si tak v cloudu databázi toho, co zrovna sledujete. Samozřejmostí je komentování epizod, kde s ostatními prodiskutujete poslední události. Zhlédnuté díly rovněž nasdílíte na Twitteru nebo Facebooku, kde může diskuze pokračovat. Součástí jsou i popisy dílů, novinky ze světa seriálů z různých zdrojů nebo možnost použít Windows Phone jako zařízení pro zobrazení titulků. Nastavení plné verze navíc uložíte na OneDrive, takže kdybyste resetovali přístroj, data neztratíte.

Nechybí přehledy nadcházejících i odvysílaných epizodZhlédnuté díly si odškrtnete, takže nikdy netratíte přehled
Nechybí přehledy nadcházejících i odvysílaných epizod |Zhlédnuté díly si odškrtnete, takže nikdy netratíte přehled

Od YouTube už neodejdete

Hyper for YouTube
Cena: zdarma
Jazyk: anglicky
Platforma: Windows 8

Problém s Windows Phone nebo i mladšími Windows 8 leží v tom, že Google platformy ignoruje a nehodlá pro ně vyvíjet vlastní aplikace. Dlaždicím tím uštědřil slušnou ránu, protože uživatelů nejpoužívanějšího e-mailu světa jednoduše není zrovna málo, podobně jako diváků YouTube. Naštěstí aspoň v případě internetové televize vzniká nemálo aplikací, které vám pohodlné sledování umožní, přičemž vám navíc nabídnou více funkcí než takový oficiální klient.

Útěk z videa

Těšte se i na povedený design, který Hyper for YouTube předvádí. Aplikace někdy může působit zmateně, a to kvůli úrovňové navigaci. Jen si ovšem musíte zvyknout na to, že když klepnete na video, automaticky se otevře přes celou obrazovku. Když v tomto bodě klepnete na kanál, otevře se v plovoucím okně. Pakliže si chcete prohlédnout komentáře, poklepáním video zmenšíte. Pak se nastoupí na scénu i známý seznam příbuzných videí atp. Prostředí v základní verzi kazí reklamy, které za poplatek odeberete.

Výchozí kvalita

Za 60 Kč obdržíte i další bonusy. Kupříkladu připínání konkrétních videí na Úvodní obrazovku. I bez upgradu vás aplikace uhrane. Vyberete si výchozí kvalitu videa, která bude vždy preferována, takže nebudete muset při každém přehrávání šátrat v nástrojové liště. Před cestami bez připojení si také stáhnete videa pro pozdější shlédnutí. Hyper for YouTube se nevyhýbá práci se seznamy stop, umožňuje nahrávat videa a oznámí vám důležité události. Díky multitaskingu v Osmičkách aplikace běží i v režimu postranní lišty.

Povedený design autor naštěstí neprosadil na úkor ovladatelnostiPo spuštění se video začne přehrávat v celoobrazovkovém režimu
Povedený design autor naštěstí neprosadil na úkor ovladatelnosti |Po spuštění se video začne přehrávat v celoobrazovkovém režimu

Mapy městy ve 3D

Here Maps
Cena: zdarma
Jazyk: anglicky
Platforma: Windows 8

Nokia se opravdu předvedla, když uvolnila pro všechny majitele zařízení Windows 8 či RT zadarmo své mapy, které vám vyhledají i vhodnou cestu do práce či na dovolenou. Českému uživateli bude chybět rodný jazyk, ale to je zhruba všechno, co mapám vytknete. Slibují totiž komplexní zážitek. Pokud s nimi chcete pracovat v terénu, podklady si stáhnete pro použití offline. Here Maps vás budou navigovat, ať už pěšky nebo autem, případně hromadnou dopravou.

Trojrozměrné budovy

Ve větších městech narazíte na vymodelované budovy ve 3D, některé i pokrývá textura. Lépe ulice vypadá v režimu street view. Bohužel, Nokia žádné z Českých měst dosud nepokryla, v čemž má výhodu např. konkurenční Google. Jinak ale procházení nafocenými ulicemi zvlášť s dotykovým ovládáním člověku činí aspoň drobné potěšení. Když se vrátíte na obyčejnou mapu, tak ji třeba i natočíte, protože při pohledu z ptačí perspektivy vám leccos unikne. Lépe se zorientujete. Spolehnout se můžete na doporučování míst.

Místa k navštívení

Při bližším pohledu aplikace vypíše obvykle dlouhý seznam obchodů, restaurací, pamětihodností atp. Když mapu oddálíte, i tehdy se Here Maps snaží být užitečné a nabídnou rámcový přehled významných lokací. Když se přihlásíte ke svému účtu, můžete spravovat a rychle se navigovat mezi svými oblíbenými místy. Kromě běžné mapy si zobrazíte mapu satelitní, obyčejnou s přehledem plynulosti dopravy nebo trasy veřejné hromadné dopravy. Bohužel, z českých měst je pokryta jen Praha, a to ještě dost vágně. Kromě metra moc spojů neukazují.

Tak jako každé správné mapy, i Here Maps vám doporučí spoustu lokacíProcházení ulic je fajn, jen Česko není pokryté
Tak jako každé správné mapy, i Here Maps vám doporučí spoustu lokací | Procházení ulic je fajn, jen Česko není pokryté

Ohodnoťte tento článek!