Tlačítko +1 od Googlu už nebude jen do počtu. Začne doporučovat další články

0

Nebudeme si nic nalhávat, googlovské tlačítko +1 je v současné podobě úplně zbytečné. Kliknutím na něj se trochu ovlivňuje pořadí ve výsledcích sociálního vyhledávače, ale jinak je hodně nevyužité. Ve stylu Facebooku mu chybí automatické vložení odkazu na zeď v sociální síti, +1 až časem dostalo alespoň možnost sdílení stránky.

Google +1

Google +1

Google ale brzy přijde s vylepšením, které bude užitečné jak pro tvůrce obsahu, tak i pro čtenáře a fanoušky. Na tlačítko ani nemusíte klepnout, stačí najet kurzorem, a vyskočí vyskočí malý boxík se třemi doporučovanými články. Ty pocházejí ze stejného webu (na téže doméně, či subdoméně), takže se tvůrci webů nemusí bát odlivu čtenářů někam pryč. Doporučované články jsou pak pochopitelně ty, kterým už někdo +1 přiřadil.

Geniálně jednoduchý nápad, který najednou mění hru. Ukazuje, že Facebook se svým „lajkem“ za ta dlouhá léta nevyužil potenciál naplno. A pluskování začne dávat smysl. Pro webmastery je dobrou zprávou, že nasazená tlačíka nemusí nijak upravovat, veškeré změny proběhnou v Googlu.

 

Novinku si už můžete vyzkoušet. Pokud používáte Google+, zaregistrujte si e-mail ve skupině Platform Preview a pak na některé stránce funkci vyzkoušejte. Třeba na té naší, dole pod článkem nám +1 nechybí.

A víte, že +1 je služebně starší než sociální síť Google+?

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!