Tlačítko Start vám dovolí rychle vypnout počítač [Windows 8.1]

0

Krátce před vydáním veřejné ukázky Windows 8.1 nás potěšila jistá drobnost. Podle informací, které uvedl server The Verge, bude tlačítko Start oproti stávajícímu skrytému prvku ve Windows 8 užitečné přinejmenším v jedná věci. Snáze s ním vypneme počítač. V kontextové nabídce, jíž rovněž vyvoláte klávesovou zkratkou Win+X, se objeví nová položka pro vypnutí. Z ní již vyberete, zda chcete počítač úplně uložit k ledu, případně jen restartovat.

Domnívám se, že přestože viditelné tlačítko Start z hlavního panelu odeberte (a vrátíte se tak do stavu Windows 8), bude vypnutí k dispozici. I skryté tlačítko pro vyvolání Úvodní obrazovky totiž kontextovou nabídku obsahuje. Microsoft v Osmičkách spoustu věcí předělal a s dlaždicovým rozhraním se ztratila možnost, jak snadno a rychle vypnout počítač. Musíte vyvolat Šém | Nastavení.

 

Pakliže na Úvodní obrazovce klepnete na svého avatara, dostanete pouze možnost odhlásit se. Roztříštěnost těchto možností považuji za matoucí. Obrázky pochází ze serverové varianty Windows Server 2012 R2 Preview. Možné bude i deaktivovat funkce v rozcíh obrazovky atp.

Zdroj: @robertmclaws via The Verge

Tlačítko Start vám dovolí rychle vypnout počítač [Windows 8.1]

Ohodnoťte tento článek!