Tip: Nový Outlook.com získal tmavý režim zobrazení. Jak ho aktivujete?

I na webu se v Outlooku.com objevil tmavý režim. Večer vás z něj nebudou tolik bolet oči.

0
Outlook.com
Outlook.com

Tmavé režimy zobrazení jsou v posledních měsících v oblibě. Microsoft nabízí tmavý režim v posledních verzích Windows 10, postupně však předělává své aplikace, které ho zatím okázale ignorují. Z aplikací pro Windows je řadě Průzkumník, mezitím si však možná trochu nečekaně do šatníku tmavý oblek zařadil také webový Outlook.com.

Na webu pro navrhování a hlasování o nových funkcích byl tmavý režim zobrazení označen za dokončený 25. července, jak si všiml Mehedi Hassan. Dostupný jen v novém Outlooku.com, který pokud ještě nemáte, aktivujete ho přepínačem na nástrojové liště (Vyzkoušet beta verzi). V březnu se Microsoft tvářil, že by upgrade měl trvat jen několik týdnů, jak to ale bývá, osobě mám po vypnutí betaverze stále ještě starou verzi pošťáka, takže migrace ještě zcela dokončena nebyla.

Aktivace a možnosti tmavého režimu

Tmavý režim aktivujete vyvoláním nabídky s nastavením, kde označte předvolbu Tmavý režim. Prostředí bylo navrženo tak, aby bylo kompatibilní s motivy vzhledu, tj. nejedná se o další motiv vzhledu. Aktuálně však s tmavým režimem zobrazení není kompatibilní žádný z nabízených motivů, změní se to až časem.

Tip: Tmavý režim ve Windows 10 je vysoce nekonzistentní

Aby byla tmavá konzistentní, bílé písmo s tmavě šedým pozadím bylo aplikováno i na tělo e‑mailů. Protože by tím ale někdy mohlo být formátování zprávy rozbito, můžete bílé pozadí opět zapnout jen ve zprávě. Všimněte si, že v záhlaví e-mailu se ke tlačítkům pro odpověď, přeposlání e-mailu aj. přidalo nové nenápadné tlačítko se symbolem slunce.

Klepnutím na něj se tělo zprávy přepne do tradiční kombinace bílého pozadí a černého písma. Tlačítko pro přepínání režimů je teď označené symbolem měsíce, čímž opět „zhasnete“.

Tip: Nový Outlook.com získal tmavý režim zobrazení. Jak ho aktivujete?
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.73%) 11 hlasů