To je on. Google omylem ukázal Nexus 5. Víme, jak vypadá a kolik stojí

0

V Play Storu od Googlu se omylem objevila nová položka odhalující Nexus 5. Firma tak sama potvrdila název a vzhled telefonu, dokonce i jeho cenu. Základem už bude nikoliv 8GB, ale 16GB verze, která bude stát 349 dolarů, tedy stejně jako 16GB Nexus 4 v době jeho uvedení. Také to znamená, že Google společně s LG uvedou i 32GB model, který bude dle našeho odhadu stát asi 399 dolarů.

Nexus 5 na uniklém tiskovém renderu
Nexus 5 na uniklém tiskovém renderu

Položka v obchodě nebyla aktivní, takže ještě neznáme přesné parametry. Dle dříve uniklého manuálu bychom se ale měli těšit na 4,95″ displej s rozlišením 1080 × 1920 px, 2,3GHz Snapdragon 800, 2 GB RAM a konečně také i LTE. Zadní foťák bude 8Mpx a s optickou stabilizací, přední má rozlišení 1,3 Mpx. Akumulátor je větší, ale ne dechberoucí (2300 mAh). Hardware se každopádně dotáhne na špičku.

 

Změny nás čekají i na softwarové úrovni. O novém Androidu KitKat sice ještě nic oficiálního nevíme, ale i tiskový render Nexusu 5 odhaluje změny. Tou je průhledná horní lišta s hodinami, nové ikonky fotoaparátu, Gmailu a telefonu. Chybí tlačítko pro editor SMS, na jeho místě se objevily Hangouts, což jen potvrzuje dřívější spekulace, že tato aplikace spojí internetový chat i tradiční esemesky. Chybí už jen datum uvedení. Toho se nejspíš dočkáme už příští týden.

Zdroj: Android Police

Ohodnoťte tento článek!