Tohle by chtěl každý kutil. Na Kickstarteru boduje vodní řezačka ovládaná počítačem

0

Řezací mašiny využívající vodní paprsek mohou stát až 100 000 dolarů. Čtveřice absolventů Pensylvánské univerzity založila firmu, která bude podobné zařízení prodávat pod 5000 dolarů. Na Kickstarteru ukázala Wazer, který první nadšenci mohli mít dokonce za 3600 dolarů.

Wazer na Kickstarteru

Wazer pochopitelně necílí na průmyslové využití, ale řezačku prodává jako domácí zařízení pro ty největší kutily. Proto vypadá jako tiskárna a jednoduše se používá. K návrhům řezů lze používat i Adobe Illustrator nebo třeba Google SketchUp. Software pro Windows a macOS si poradí se soubory SVG a DXF.

Wazer na KickstarteruWazer na Kickstarteru 

Řezací plocha má 460 × 305 mm, maximální tloušťka řezaného materiálu je 25 mm. Samotný paprsek sestávající z vysokotlakého vodního proudu s přidaným abrazivem (brusným pískem) má šířku 1,5 mm. Přeřeže kovy (hliník, ocel, titan, měď…), sklo, keramiku a také měkčí materiály, u kterých by se nemuselo používat ani abrazivo. Jde o kompletně uzavřený, takže i bezpečný systém.

 

Firma na Kickstarteru od více než tisíce backerů vybrala přes 1,3 milionu dolarů (požadovala 100 000). Do konce kampaně zbývá jeden den.

Ohodnoťte tento článek!