Tohle by Steve Jobs neudělal. Tim Cook věnuje veškeré své bohatství charitě

0

Časopis Fortune sestavil detailní profil šéfa nejhodnotnější společnosti světa a srovnává jej s jeho předchůdcem Stevem Jobsem. Apple pod novým vedením změnil nejen produkty, ale také své chování.

Tim Cook dokázal uznat chybu. Když Apple vydal špatné mapy, Cook se omluvil a doporučil používat konkurenční. Apple pod Cookem vydal produkty, kterým se Jobs vysmíval – menší iPad a větší iPhone. Firma se nebojí velkých akvizicí, jako byl nákup Beats za tři miliardy dolarů. Otevřeně podporuje charitativní organizace a o své jmění se dělí – Apple po dlouhých letech opět začal akcionářům vyplácet dividendy.

 

V profilu napsaném Adama Lashinskym ale zaznělo, že se o své jmění podělí i sám Cook. Veškeré bohatství rozdá jiným. Z části zaplatí vzdělání svému desetiletému synovci, zbytek věnuje různým filantropickým projektům. Cook chce zastavit šíření AIDS, podporuje lidská práva a doma v USA se chce zasadit o imigrační reformu.

K tomu má dostatečný vliv i finanční prostředky. Jeho jmění se odhaduje na 120 milionů dolarů, v následujících letech na akciích získá dalších 665 milionů. Cook se už v současnosti potichu věnuje charitě, ale v budoucnu chce „přijít se systematičtějším přístupem pro darování peněz než pouhým vypisováním šeků“.

Zdroj: Fortune

Ohodnoťte tento článek!