Tohle chcete. Philips ukázal OLED televizor s Ambilightem (video) [IFA]

0

V Berlíně byl představen televizor, kterému se jen těžko budou hledat vady. Philips 901F má 55″ OLED obrazovku, rozlišení Utra HD, podporu HDR a navíc zadní osvětlení Ambilight zvětšující obraz do tří stran. U Philipsu jde o první OLED vůbec. Oproti LCD přinese rychlejší odezvu, dokonalý kontrast se skutečnou černou a přesnější barvy.

Philips 901F
Philips 901F

Philips slibuje 17bitové barevné kanály a 99 % pokrytí gamutu DCI-P3, který se používá při natáčení filmů i reprodukci v kinech. Jas může mít ve špičkách až 540 nitů. Televizor tak splňuje certifikaci Ultra HD Premium, která vyžaduje rozlišení 3840 × 2160, minimálně 10bitovou hloubku, pokrytí 90 DCI-P3 a právě jas alespoň 540 nitů. Pro novou generaci Ultra HD Blu-ray disků ideální kombinace.

Televizor má velmi tenké rámečky, zato spodní hliníkovou bradu tvoří širší soundbar s 6.1 zvukem a výkonem 30 W. Jde o Smart TV založenou na platformě Android TV. Philips příliš detailů neprozradil, takže pouze víme o čtyřjádrovém procesoru a dálkovém ovladači s QWERTY klávesnicí, touchpadem a mikrofonem.

Podívejte se na naše video přímo z akce:

Dostupnost zatím Philips tají, cenu nikoliv. Novinka bude stát 3500 eur (95 000 Kč).

 

Zdroj: Philips

Ohodnoťte tento článek!