Tohle je nejspíš poslední Nokie vyrobená Microsoftem

0

Chtěli jsme novou Lumii, už nepřijde. Chtěli jsme Surface Phone, s ním to také nevypadá růžově. Zato jsme dostali novou hloupou Nokii. Microsoft uvedl pravděpodobně poslední telefon Series 30+, než výrobu definitivně předá Foxconnu/HMD, které chystají velkolepé vzkříšení slavné značky.

Nokia 216
Nokia 216

Představená Nokia 216 nijak nevybočuje z tuctu jiných mobilů série. Jde o tlačítkovou klasiku s roky ověřeným ovládáním systému. Má nedotykový 2,4″ displej s rozlišením 240 × 320 px, o kterém Microsoft na webu píše, že „je skvělý pro surfování na internetu, focení, přehrávání videa i hry.“ Ten slogan si asi nejspíš vypůjčil z nějaké hodně staré reklamy.

Vepředu i vzadu jsou jen 0,3Mpx foťáky. Ano, čtete správně. Rozlišení fotek je nanejvýš 640 × 480 px. Stejně je na tom video. Zadní modul umí točit s frekvencí jen 15 snímků za sekundu. Přední má rovnou rozlišení sníženo na 320 × 240 px. Zaostřeno je na fixní vzdálenost, zapomeňte na makro. To jsou parametry hodné 10 let starého mobilu. Ale hlavně, že oba foťáky u sebe mají LED blesk.

Telefon si rozumí jen s 2G sítěmi (EDGE) a je i ve verzi pro dvě SIM. Nechybí Bluetooth 3.0, čtečka karet ani FM rádio. E-mailový klient chybí, ale zůstal alespoň prohlížeč Opera Mini. Opera dodala také softwarový obchod s jednoduchými aplikacemi a hrami. Gameloft pak každý měsíc daruje nějaký titul.

Nokia 216 vydrží až 24 dní v pohotovosti, případně 18 hodin volání nebo 47 hodin přehrávání hudby. Má rozměry 118 × 50,2 × 13,5 mm a váží 83 gramů. Vyroben je z plastu a prodávat se bude ve třech barvách. Kdy a za kolik? To zatím nevíme.

 

Zdroj: Nokia via The Verge

Tohle je nejspíš poslední Nokie vyrobená Microsoftem

Ohodnoťte tento článek!