Tohle je nejzajímavější počítač s Windows 10. Vypadá jako mobil a má konektorů jako notebook

5

Nizozemská firma Ockel Computers vyvíjí počítač s názvem Sirius A. Aby jej dokončila, potřebovala získat 100 000 dolarů na Indiegogo. Fanoušci na zajímavý koncept slyšeli a více než tři týdny před koncem kampaně již Sirius A zaplatili dvouapůlnásobek cílové částky.

O co jde? Ockel integroval minipočítač to těla „tlustého mobilu“. Sirius A má půdorys 150 × 85 mm a klínový profil s 6 mm v nejtenčím a 20 mm v nejširším místě. Tělo je z hliníku, na zádech má zvláštní pavučinovou drážku.

 

 

Vepředu se nachází šestipalcový dotykový Full HD displej. Mozkem zařízení je nejvýkonnější tabletový Intel Atom x7-Z8750 se čtyřmi jádry o nominálním taktu 1,6 GHz (Turbo 2,56 GHz). Ten je spárován s 4 GB paměti (LPDDR3 1600 MHz) a 64GB úložištěm typu eMMC. Nechybí ani slot pro microSD kartu.

Ač Sirius A vypadá jako přerostlý mobil, chybí mu telefonní modul. Má tak blíže k menšímu tabletu. Díky čipu Intel 3165 si rozumí s Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Vzadu ale najdeme i ethernetovou zdířku RJ-45, jen nevíme, jestli podporuje i gigabitovou síť.

Konektorová výbava je vůbec impresivní. Na těle se nachází dvojice USB 3.0 a po jednom USB-C, HDMI, DisplayPortu. Nechybí webkamera, mikrofon, reproduktory ani 3,5mm jack. V těle je akcelerometr, gyroskop a kompas, což se bude v tabletovém režimu hodit pro otáčení obrazovky nebo ovládání her.

Jen se musíte smířit s krátkou výdrží. Dovnitř se vešel jen 3000mAh akumulátor, který slibuje až čtyři hodiny přehrávání videa. Sirius A počítá primárně s připojením k elektrické síti. K tomu slouží kolíková zdířka a 36W adaptér.

Ockel Sirius A je na Indiegogo k dostání za 549 dolarů. Výhodnější je ale sada za 559 dolarů, která navíc obsahuje 128GB microSD kartu a 9000mAh powerbanku. V ceně je také Windows 10 Home. Počítače se k prvním uživatelům dostanou až v květnu 2017.

 

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Cena omg ta cena. Skoro 14K plus poštovné a clo je vydírání. Do 10K se vším všudy bych to možná bral pokud zařízení funguje tedy jsou odladěny ovladače které u Atomů stojí většinou za starou bačkoru.