Tohle je nejodpudivější telefon světa. LG K7i má odehnat komáry

0
Ilustrační foto (zdroj: Iksuperboy / Pixabay)

Korejská společnost představila smartphone LG K7i, o kterém bychom normálně určitě nepsali. Jednak je určen speciálně pro indický trh a jednak je to obyčejný lowend. Jenže LG jej vybavilo technologií Mosquito Away, kterou už v minulosti nasadilo u některých klimatizací. Jak název napovídá, jde o repelent proti komárům.

Ty telefon umí odehnat díky zadnímu krytu s ultrazvukovým emitorem. Vlny o frekvencích nad 30 kHz již lidské ucho neslyší, ale jiné organismy prý dokáže odpudit. LG na základě vlastních klinických testů tvrdí, že telefon odehnal 72 % komárů.

LG K7i
LG K7i

Ultrazvuk nicméně nemusí dělat dobře ani psům nebo kočkám, ostatně takové odpuzovače se už prodávají. (A dle zkušeností moc nefungují.) I účinek vůči komárům vědci zpochybňují. Dle Ars Technicy tvrdí American Mosquito Control Association, že minimálně 10 z 15 studií ukázaly, že technologie nemá žádné repelentní účinky. Je to pouze účinný marketingový nástroj.

LG K7i je pětipalec s rozlišením 480 × 854 px. Uvnitř najdeme čtyřjádro doplněné o 2 GB RAM a 16 GB flash paměti. Podporuje LTE, Wi-Fi 802.11b/g/n, má čtečku microSD karet a základní 8Mpx foťák. Stojí 8000 rupií, v přepočtu 3300 Kč s DPH. V ceně je kromě komárobijce i obyčejný plastový kryt.

Ohodnoťte tento článek!