Tohle je první mobil nové Nokie. Je levný, ale nudný jako ty předchozí

7

HMD představuje první novodobou Nokii, tentokrát s označením 150. Jenže tak úplně nová není. Firma ukázala stejný telefon, který léta produkovala původní Nokia a který pak beze změn uváděl i Microsoft. Jde o typický hloupý mobil Series 30+. Designem ani funkčně se prakticky neliší od předchozích asi deseti kousků (například Nokie 216 uvedené Microsoftem).

Nokia 150
Nokia 150

Nokia 150 je plastový tlačítkový mobil s 2,4″ displejem o rozlišení 240 × 320 px. Podporuje pouze 2G sítě (bude ve verzi single- i dualSIM), obsahuje Bluetooth 3.0 a slabý 0,3Mpx foťák s LED bleskem/svítilnou. Poslouží jako hudební přehrávač. Jednak obsahuje FM rádio, jednak čtečku microSD karet pro ukládání MP3.

Nokia 150
Nokia 150

Pro uživatele bude asi důležitější fakt, že Nokia 150 je maličká a lehká (118 × 50 × 14 mm, 81 gramů) a s 1020mAh akumulátorem vydrží až měsíc v pohotovosti nebo 22 hodin během volání. Doporučená maloobchodní cena bude 26 dolarů bez daně. U nás by se měla novinka prodávat za zhruba 800 Kč s DPH. Před Vánocemi to ale nebude, Nokia do Evropy zamíří až v prvním čtvrtletí 2017.

 

Nokia 150 na videu

Zdroj: HMD

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. S tímhle fakt díru do světa neudělají, ani kdyby chtěli. Jasně, možná se snaží zaplnit prázdné místo po hloupých telefonech, ale vytáhnout se s mobilem, který neumí ani 3G, natož LTE, má VGA kameru (v době, kdy takové rozlišení nemají už ani ty zbytečné přední kamerky) a ještě ke všemu doslova ničím nevyniká, to je postavené na hlavu.

    Kdyby se alespoň obtěžovali nahradit ten ohavný Nokiácký font. Byl hnusný před deseti lety a je hnusný i dnes.

    Stýská se mi po hloupých Sony Ericssonech. To byly děla.

  2. Co byste chtěli za 8 stovek? Mobil s vodotryskem? Cílovka je jasná a pro tu je to skvělý přístroj za normální cenu. Nokie od Microsoftu byly sice „velmi zábavné“ a předražené a podle toho to taky dopadlo. Je třeba si uvědomit že telefon, je telefon a tamagoči je tamagoči.

  3. Je pravdou, že ve smartphonech prohrávali, a nutno poznamenat, že z finančního hlediska byli stále velmi dobří a výděleční v telefonech tlačítkových. Ty jim vydělávaly i bez pompy. Je pravda, že je dost lidí, kteří potřebují telefony jednoduše funkční. Rychlý telefonní seznam, dlouhou výdrž a přiměřenou robustnost. To, oč je dražší telefon s trochu použitelnějším foťákem, za to je zrcadlovka a jednoduchý mobil s velkou výdrží. A to je i moje volba. Častokrát jsem použil fotku 0,3Mpx z mobila, a jen málokdy jsem z mobila viděl fotku, která by měla užitečných více než těch 0,3Mpx, ať už měl senzor kolik chtěl. Nefotím na pláži a dělám fotky za nepříznivých světelných podmínek, proto hodnotím pozitivně přisvícení. To je důležitější než počet rozmazaných, zašuměných megapixelů.. Používám proto jednoduchý mobil, který se dá vzít ven a nemusí se nosit tak leda od nabíječky k nabíječce. Klidně se ofrňujte, ale takový mobil si kupce najde. Já bych o ní určitě stál, kdyby Nokia Suite zase podporovala Thunderbird nebo kontakty Google.