Tohle je nejmenší 4G smartphone na světě. Má Android a schová se v dlani

5
Unihertz Jelly
Unihertz Jelly

Neznámá čínská společnost Unihertz pobláznila Kickstarter. Odstartovala tam novou kampaň, ve které chce financovat vývoj a distribuci telefonu Jelly, údajně nejmenšího smartphonu s podporou 4G sítí. Unihertz chtěla 30 000 dolarů, 2500 backerů už ale přislíbilo 220 000 dolarů a to ještě kampaň poběží měsíc.

Jelly jde opačným směrem než ostatní smartphony. Je menší. Trochu připomíná chytré hodinky, ale má podlouhlý tvar a chybí mu pásek. K nošení se však bude hodit také. Při běhání se nepronese.

„Dominantou“ je 2,45palcový displej s rozlišením 240 × 432 px. Běží na něm Android 7.0, ale osobně si vůbec nedokážu představit, jak si takovou na dnešní poměry prťavou obrazovou a rozlišením poradí moderní aplikace. Tohle každopádně není smartphone, kterým byste nahrazovali velkou placku. Pořídíte si jej pro specifické účely jako sekundární přístroj.

Výrobce nesdělil typ procesoru, ale používá nějaké neznámé čtyřjádro. To bude v závislosti na verzi doplněno 1 či 2 GB operační a 8 či 16 GB úložné paměti. Nechybí slot pro microSD karty. Pod krytem jsou i dva zvláštní sloty pro SIM karty. Najdeme tam také 950mAh akumulátor, se kterým prý telefon vydrží až tři dny v provozu nebo týdne v pohotovosti.

Potěšující je, že zmiňované LTE podporuje i česká pásma. Wi-Fi s podporou 2,4- i 5GHz pásma ještě také nebývá samozřejmostí. Nechybí ani kompas nebo gyroskop. Od fotoaparátů s rozlišením 8 a 2 Mpx raději nic nečekejte.

Nejrychlejší zájemci mohli mít telefon za 59 či 75 dolarů, po první várce se ale jen zaprášilo. Momentálně se telefon prodává za 79 dolarů (1/8 GB) a 95 dolarů (2/16 GB). Na výběr jsou tři barevné varianty. Za příplatek 9 dolarů dostanete akumulátor navíc, za 10 dolarů pak pouzdro na paži. Distribuce začne v srpnu. Zájemci nechť navštíví Kickstarter.

Specifikace

Jelly Jelly Pro
displej 2,45″,TN, 240 × 432 px
SoC neznámý, 4× 1,1 GHz
RAM 1 GB 2 GB
úložiště 8 GB + microSD 16 GB + microSD
zadní foťák 8 Mpx
přední foťák 2 Mpx
sítě 2G, 3G, LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, dualSIM
snímače GPS/Glonass, akcelerometr, gyroskop, kompas
čtečka otisků ne
akumulátor 950 mAh, microUSB
rozměry 92,3 × 43 × 13,3 mm
systém Android 7.0
cena 79 USD 95 USD

 

Tohle je nejmenší 4G smartphone na světě. Má Android a schová se v dlani
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

5 KOMENTÁŘE

   • Telefon velikosti iPhone SE bych si rád koupil. Samotný iPhone SE byl vážný kandidát, ale velikost displeje vzhledem k tělu je opravdu tristní. Bez jakéhokoliv problému, by se na stejné tělo vešel 4,5″ displej. Pokud by se šlo stejným směrem jako Galaxy S8/LG G6, tak dokonce i skoro 5″ displej (úhlopříčka těla je 5,4″).
    Pokud by někdo takový telefon nabídnul, tak jim utrhnu ruce. Pokud by S8 zmenšili pod 5,5″, to samé (= výška i šířka o 5-15% menší) – už by byla v mé kapse.

    Výrobci telefonů jdou bohužel opačným směrem, než bych si já přál – místo toho aby díky menším rámečkům se telefon zmenšil, tak naopak udělají větší displej do ještě většího telefonu…

 1. Pěkný, ale..
  zbytečně jdou po co nejmenší velikosti, což je druhý extrém. TN displej, malá paměť, slabý foťák, slabá baterie. Aspoň je to teda Dual SIM.

  Nemohl by někdo na Kickstarteru přijít s opravdu kvalitním 4,3″ Androidem? Něco jako iPhone SE?