Tohle už Microsoft přehnal. Upgrade na Windows 10 některým nejde zrušit [aktualizováno]

0

Josh Mayfield, který vyvíjí nástroj GWX Control Panel blokující informační obrazovky Microsoftu týkající se přechodu na Windows 10, si všiml několika podivných věcí. Přestože už upgrade jednou zakázal přímo v registrech, nedávná aktualizace Windows 7 (zřejmě tato) tuto nabídku opět povolila.

Microsoft tedy může přepisovat nastavení a upgrade na desítky si doporučovat i nadále. Opět je možné záznam v registru upravit, ale s budoucí aktualizací může dojít k dalšímu přepsání. To by ale nebylo to nejhorší.

Upgrade na Windows 10 už nejde zrušitUpgrade na Windows 10 už nejde zrušit

Uživatelé Mayfieldovi poslali screenshoty se dvěma novými obrazovkami, kde je upgrade vynucený a nelze jej zrušit. Na první obrazovce je již upgrade stažen a po restartu se nainstaluje. Na druhé má uživatel možnost upgrade zahájit, nebo jej odložit. Nikoliv zrušit.

Mayfield zatím nenašel způsob, jak počítač z takového stavu dostat. Řešením je například zakázat službu Windows Update (Win + R | services.msc | Windows Update | Zastavit), což ale zastaví i další aktualizace. Dále je možné počítač vrátit do stavu před aktualizacemi (v září) přes funkci Obnovení systému (Win+R | rstrui.exe).

Zatím není jasné, jestli za tyto vynucené upgrady může nějaká chyba, nebo jde o účel. Tak či tak je to velký průšvih.

Aktualizováno (7:30) – Microsoft pro ArsTechnicu přiznal, že udělal chybu. Poslední aktualizace opravdu přinesla vynucený upgrade (aktivní zatržítko ve Windows Update). Upgrade má být podle firmy vždy dobrovolný. Chybu s vynuceným upgradem, který se nedá přeskočit, ale nevysvětlila.

 

Zdroj: UItimate Outsider, Ghack

Ohodnoťte tento článek!