TOP 5 antivirů aneb jaké antivirové programy zvolit v roce 2023?

7
Antivirové programy pro rok 2023
Antivirové programy pro rok 2023
-
Zdroj: Depositphotos

Antivirové programy jsou nedílnou součástí operačních systémů. Jejich úkol je velmi jednoduchý, a to zabránit různými způsoby napadení vašeho počítače škodlivým kódem. V tomto článku si představíme přední a ověřené antivirové programy, které vám pomohou s ochranou vašeho počítače, notebooku či smartphonu.

ESET Internet Security

Antivirový program ESET Internet Security představuje komplexní ochranu vašeho počítače před všemi typy hrozeb, které vás mohou při práci s počítačem potkat. Jedná se v podstatě o ucelený balík bezpečnostních funkcí, jako je antivirus, antispam, antispyware, silný firewall, anti-phishingový filtr, ochrana internetového bankovnictví nebo ochrana dat při odcizeném zařízení. Svými funkcemi se jedná o aktuálně jeden z nejlepších antivirových programů, který si můžete pro váš počítač či notebook sehnat.

Antivirový program ESET Internet Security můžete ve zkušební trial verzi stáhnout na Slunečnice.cz, případně si zakoupit některou z dostupných licencí pro jeden či více počítačů například na portálu SW.cz.

Avast Internet Security
Avast Internet Security (zdroj: Cnews)

ESET Smart Security Premium

Společnost ESET nabízí hned několik verzí antivirového programu. Každá z nich se mírně liší množstvím funkcí, které obsahuje. Verze Smart Security Premium patří mezi nejvyšší řadu a obsahuje všechny funkce jako předešlá verze. K nim pak přidává pokročilé šifrování dat a správce hesel.

Antivirový program ESET Smart Security Premium můžete ve zkušení trial verzi stáhnout na Slunečnice.cz, případně si zakoupit některou z dostupných licencí pro jeden či více počítačů například na portálu SW.cz.

Eset Smart Security Premium
Eset Smart Security Premium (zdroj: Cnews)

AVG Ultimate (Windows)

Dalším antivirovým programem sdružujícím širokou škálu funkcí a nástrojů je AVG Ultimate. Základní verze s označením Internet Security nabízí ochranu počítače před všemi typy útoků číhajících na internetu, zatímco verze Ultimate přidává navíc vlastní VPN, 256bitové šifrování dat, funkci Anti-Theft a sadu optimalizačních nástrojů pro čištění systému.

Antivirový program AVG Ultimate můžete ve zkušení shareware verzi stáhnout na Stahuj.cz, případně si zakoupit některou z dostupných licencí na portálu SW.cz.

AVG Ultimate
AVG Ultimate (zdroj: Cnews)

Avast Premium Security

Předposledním antivirovým programem je Avast ve verzi Premium Security, který se svými funkcemi skvěle hodí pro domácí použití. Mimo základní ochranu proti internetovým hrozbám chrání Avast vaše citlivá data při nakupování nebo přihlašování do internetového bankovnictví. Verze Ultimate pak navíc obsahuje funkci Cleanup Premium pro optimalizaci počítače a vlastní VPN.

Antivirový program Avast Premium Security můžete ve zkušební shareware licenci stáhnout na Slunečnice.cz, případně si zakoupit některou z dostupných licencí například na portálu SW.cz.

Avast Internet Security
Avast Internet Security (zdroj: Cnews)

Norton 360

Posledním tipem na antivirový program je Norton 360, který je dostupný hned v několika verzích. Všechny verze (AntiVirus Plus, Standard, Deluxe a Premium) nabízejí ochranu před všemi typy online hrozeb, inteligentní firewall a správce hesel. Antivirus Norton umožňuje zálohování dat v počítači do cloudu. V základu máte k dispozici 2 GB online prostoru, s dražšími licencemi stoupá kapacita úložiště až na 75 GB.

Antivirový program Norton 360 můžete ve zkušební shareware licenci stáhnout na Slunečnice.cz, případně si zakoupit některou z dostupných verzí například na portálu SW.cz.

Srovnání verzí antivirusu Norton
Srovnání verzí antiviru Norton (zdroj: SW.cz)
TOP 5 antivirů aneb jaké antivirové programy zvolit v roce 2023?
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (29.23%) 13 hlasů

7 KOMENTÁŘE

    • AVG a Avast bych rozhodně nedporučil. Jednak už jde o jeden antivir pod dvěma různými značkami, dále se ví, že jejich verze zdarma jsou prošpikovány „oficiálním“ spywarem, který vytěžuje informace o chování užiovatelů a v neposlední řadě nemám k řešení Avastu důvěru – historicky mají za sebou celou řádku mrtvých systémů, které umrtvily až do nutnosti reinstalace.
      Za mě integrovaný AV (Defender) ve Windows. Není to žádný lumen, ale aspoň neotravuje.

      • Za mě pokud se mi dostane do rukou systém kde je AV Avast nebo Norton, automaticky mažu ze systému a zapínám Defender. Problém většiny lídí je že, ani nevědí že, tam nějaký antivir mají. A když to vědí tak žijou v domělém pocitu bezpečí, protože předinstalovanému Nortonu vypršela roční licence. Jenže on tam ten Norton trůní v systému celé roky a nic nedělá a díky tomu se nemůže zapnout Defender .