Topfun neopisuje od Voyo, říká jeho ředitel. Není to pravda, říkáme my

0

Na Digizone.cz dnes vyšel rozhovor s Radkem Přikrylem, obchodním ředitelem Topfunu. Prozradil několik novinek: jeho videopůjčovna zamíří do dalších chytrých televizí a přehraváčů, přidají lepší zahraniční seriály (Californication, Tráva, Kriminálka Miami / Ney York) a také, jak pracují s datovým tokem videa. Nově mají podepsanou smlouvu se Sony Entertainment a 20th Century Fox, blíží se i dohoda s Paramountem a studiem Walt Disney.

Topfun

Topfun

Nás ale zaujala jedna věc. Na Cnews dlouhodobě sledujeme špičkování mezi Topfunem a hlavním konkurentem Voyo, který provozuje Nova. Obě služby totiž nabízejí podobný paušál za neomezené sledování většiny katalogu. Zaplatíte okolo 180 Kč za měsíc a můžete sledovat co, kdy a kolikrát chcete (za prémiové filmy se nadále platí zvlášť).

Redaktor Jan Potůček se zeptal, jestli je náhoda, že nabídka Voyo i Topfunu je v tomtom případě takřka shodná. „Myslím si, že to spolu nijak nesouvisí. Neopisovali jsme od Novy a ona od nás taky ne. Vycházelo to z celkové studie, že zákazník je bez problémů ochoten utratit částku do 200 korun měsíčně, aniž by se musel nějak zvlášť rozhodovat a musel kvůli tomu svolávat rodinu,“ odpověděl Přikryl.

Opravdu neopisují?

1. Loni v polovině října jsme věděli, že Voyo bude zpoplatněno. Protože už Nova měla dost bohatý katalog, znamenalo to, že se asi chystá něco velkého. Odhadli jsme, že by to mohl být neomezený přístup do katalogu za paušál okolo 150 Kč.

2. Měsíc nato přišel Topfun s prvními tarify a balíčky. Částky do dvou set korun měsíčně, v ceně byly různé počty filmů podle žánrů a „hitovosti“. Přikryl tedy odhadl maximální sumu, kterou jsou lidé ochotni zaplatit. Měsíční paušál byl výhodnější než samostatně zakoupené filmy, ale jinak žádné terno. Navíc jsme ostře kritizovali opravdu buzerující podmínky jako automatický nákup předplatného apod.

3. Dva dny po Topfunu oznámila velkou změnu Nova. Spojila Voyo a Voyo+ v jednu službu a zpoplatnila prakticky celý katalog. Za měsíční paušál 189 Kč (dnes už 179 Kč) nabídla všechny filmy (mimo prémiové), seriály a zprávy k neomezenému sledování a k tomu ještě živě vlastní sportovní kanál. Novu jsme za znovuzrozené Voyo opravdu pochválili, byť některé výhrady máme dodnes.

4. Měsíc nato znovu reaguje Topfun. Ruší všechny dosavadní balíčky, nechává jen dva „Erotic packy“ a nabízí nový paušál Topfun Nonstop s poplatkem 189 Kč na měsíc. Co bylo v něm? Všechny filmy (mimo prémiové) a seriály. Živé vysílání televize si Topfun nechal pro jiné programy (Topfun Live a Filmbox Live).

Přijde vám to jako neopisování?

 

Topfun určitě udělal dobře, nový tarif je nepochybně lepší než ten předchozí. Opisování bylo ku prospěchu věci, ale proč to nepřiznat rovnou, že udělali chybu?

Nový Topfun Start

Abychom jen nehanili, upozorňujeme, že už asi dva týdny nabízí Topfun nový paušální tarif Start. Stojí 49 Kč na měsíc a jeho součástí je 50 vybraných filmů z nabídky Nonstop, které si můžete přehrát, kolikrát chcete. Je to taková zkušební verze s lákavou cenou koruna za film. Každý měsíc se v nabídce vymění 15 snímků.

Ohodnoťte tento článek!