Topfun už nabízí i filmy v původním znění s titulky. Spustil také televizi

0

Jestli něco českým online videoslužbám něco neustálé vytýkáme, tak je to určitě nedostupnost obsahu v původním znění s titulky. Internetem odkojení diváci jsou zvyklí stahovat filmy s originální zvukovou stopou, ale Voyo či Topfun jim nedávají na výběr a nutí je sledovat dabované verze. To se pomalu mění. Voyo nasazuje titulkované seriály, Topfun chystá filmy.

Filmy s titulky na Topfunu
Filmy s titulky na Topfunu

Ve spolupráci se studiem Warner Bros nasadil prvních deset snímků, další přijdou později. „K tomuto kroku jsme se rozhodli po mnohých dotazech našich zákazníků, zda budeme mít v nabídce také filmy v původním znění. V první fázi nasadíme 10 vybraných filmů od studia Warner Brothers a postupně budeme portfolio filmů v originálním znění rozšiřovat,“ prohlásil šéf Topfunu Radek Přikryl.

A protože na Cnews rádi konstruktivně rýpeme, ani na Topfunu nenecháme nit suchou.

  • Titulkované filmy jsou zatím dostupné jen v půjčovně (na 24 hodin), nebo k zakoupení. Chybí v předplatitelských balíčcích.
  • Různé zvukové verze filmů jsou v katalogu vedené zvlášť, nemůžete mít najednou titulky i dabing a sami si to přepínat.
  • Titulky jsou vypálené do obrazu, takže na velké televizi vypadají ošklivě, neostře.
  • S tím souvisí i to, že jsou vložené jen u filmů ve standardním rozlišení, nikoliv HD.
  • Původní zvuk je dle všeho jen stereo.

Je to určitě krok správným směrem, ale pirátská scéna nabídne mnohem lepší kvalitu a širší výběr titulů, byť s horším komfortem. Topfun má totiž ucelený katalog hezky dostupný na různých platformách smartphonů, tabletů nebo chytrých televizorech a set-top boxech.

 

Kromě titulkovaných filmů spustil Topfun i vlastní bezplatnou televizi. Funguje 24 hodin denně a najdete v ní trailery k filmům, bonusy, filmy o filmu a jiný obsah (pochopitelně kromě celých filmů a seriálů).

Zdroj: Topfun

Ohodnoťte tento článek!