Toshiba Dynadock U3.0: rychlý univerzální dock na stojáka (CeBIT)

0

Ne vždycky je u jinak ideálního notebooku dostatek rozhraní a portů a ne vždycky má aspoň dokovací port, aby bylo možné dokoupit stanici. I tak ale existuje řešení v podobě univerzálních dokovacích stanic. Většina z nich se připojuje přes USB 2.0 a vzhledem k pomalu se rozšiřujícímu superrychlému rozhraní Thunderbolt bychom se brzo měli dočkat univerzálních stanic s ním; do té doby ale skvěle poslouží něco připojovaného přes USB 3.0, jako třeba Toshiba Dynadock U3.0.

Toshiba Dynadock U3.0

Tato miniaturní stanice se objevila již dříve, teď jsme se na ni ale podívali zblízka na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru. Propojení s notebookem je realizováno přes rozhraní USB 3.0 (5 Gb/s) a dock potřebuje ještě externí napájení přes dodávaný adaptér. Výstupů je ovšem přímo hromada: HDMI, 6× USB (dva 3.0 vepředu, dva 3.0 a dva 2.0 vzadu), DVI, LAN/Ethernet a nechybí ani podpora šestikanálového zvuku, přičemž reprosoustavu můžete připojit buď pomocí tří 3,5mm audio jacků, nebo v případě domácího kina přes HDMI. Dokovací stanice nemá problém s podporou dvou připojených monitorů zároveň.

Toshiba Dynadock U3.0 Toshiba Dynadock U3.0 Toshiba Dynadock U3.0

Dynadock U3.0 je již v prodeji za doporučenou cenu (v USA) 180 dolarů. V České republice se zatím neprodává, předchozí modely (třeba U10) jsou zde ale dostupné, takže se snad novinka brzy objeví také.

 

Zdroj: CeBIT 2012/Toshiba

Ohodnoťte tento článek!