Toshiba Exceria zastíní kdejaké SSD. Karty SDHC umí až 260 MB/s

0

Toshiba oznámila, že na podzim začne prodávat nové paměťové karty vyhovující specifikaci UHS-II, která je definována ve standardu SD Memory Card verze 4.10. Pro uživatele to znamená výrazně vyšší rychlosti čtení a zápisu, než jaké nabízí starší karty dle normy UHS-I a konkrétně řada Toshiba Exceria slibuje rychlosti čtení 260 MB/s.

Pro fotografy a kameramany budou však důležitější rychlosti zápisu, které umožní fotit v rychlém sledu nebo natáčet video v rozlišení 4K. Pokud si vystačíte s rychlostí zápisu 120 MB/s, můžete sáhnout po kartě z řady Toshiba Exceria. Pokud využijete rychlost dvojnásobnou, tedy 240 MB/s, nabídne vám japonská firma ještě modely z řady Exceria Pro.

Standard Ultra High Speed druhé generace slibuje výrazný skok v přenosových rychlostech – UHS-I původně uměla 50 MB/s, pozdější verze 104 MB/s. Hranice možností UHS-II leží na 312 MB/s, rozhraní ale k dosažení této rychlosti potřebuje novou řadu pinů, takže starší zařízení z vyšší rychlosti nemohou profitovat.

Zdroj obrázku: PixInfo.com

Paměťové karty SDHC řady Exceria se začnou prodávat v průběhu října v Japonsku, do ostatních zemí dorazí s mírným zpožděním. Ceny zatím společnost neodhalila.

Zdroj: Clubic

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář