Toshiba má 1GHz smartphone

0

Jablíčková společnost Apple způsobila se svým mobilním telefonem iPhone opravdu slušný poprask, kdo se o tuto oblast elektroniky zajímá jistě ví, že klonů á la iPhone jsme již mohli vidět celou řadu. Japonská firma Toshiba si pochopitelně nechce nechat ujet vlak a představuje své želízko do ohně.

TG01 Black'n'White

Toshiba TG01 je smartphone (přesněji iPhone-like smartphone), využívající schopností operačního systému Windows Mobile 6.1. Jeho tloušťka je velice příjemných 9,9 mm, dotykový displej má 4,1″ úhlopříčku s rozlišením 800 × 480 obrazových bodů a schopnost zobrazit 384 tisíc barev. Připojení k internetu obstará protokol HSDPA, případně technologie Wi-Fi. Možnost využití GPS navigace potěší, příjemné je rovněž rozlišení vestavěného fotoaparátu (3,2 MPx). Pro milovníky bezdrátovosti je zabudován Bluetooth čip, pro milovníky hudby pak microSD slot.

TG01 vs. iPhone

To podstatné se ale ukrývá uvnitř, a to 1GHz procesor „Scorpion“ architektury ARM od americké společnosti Qualcomm (platforma Snapdragon). Tento procesor by si měl poradit i s plynulým přehráním video záznamu ve kvalitě 720p a 3D grafikou. Za zmínku stojí také pokročilá správa baterie: procesor se sám plynule přetaktovává/podtaktovává, podle aktuální potřeby (tj. tak, jak to známe z našich desktopových procesorů).

Toshiba TG01 by se měla objevit v Evropě v průběhu léta 2009 za cenu prozatím neznámou. Je ale takřka jisté, že cena bude značná: toto zařízení oplývá skutečně vysokým výkonem a za ten se platí.

Zdroj: TechSpot

Ohodnoťte tento článek!