Toshiba má nejmenší 8Mpx kamerku na světě

0

Toshiba si drží zvláštní primát – její nový 8Mpx senzor totiž používá nejmenší pixely, každý s rozměrem pouze 1,12 mikrometru. Není zvykem, aby se firmy chlubily zrovna v této oblasti. Sice díky této miniaturizaci mohou později vyrobit i snímače nejvyšším rozlišením, ale v praxi to znamená akorát horší světelnou citlivost.

Konkurenční OmniVision používá 1,4 mikrometrový senzor. Toshiba také zkopírovala BSI (backside illumination) neboli snímač se zadním podsvětlením. Ten v praxi začal masivně používat právě OmniVision, který jej nasadil třeba v kamerce iPhonu 4. BSI adaptovalo i Sony ve svém Exmor R v telefonu Xperia Arc.

Toshiba CMOS
Snímač Toshiby, foto: Engadget

Nový senzor Toshiby se může do této ligy dostat také, 5/8Mpx snímače jsou dnes nejpoužívanější a výrobci rádi uslyší na menší rozměry a hmotnost. Jinak o novém CMOS moc nevíme, 1/4″ čip se má začít ve velkém vyrábět ke konci roku. Čekají nás horší fotky, ale zato s vyšším rozlišením?

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak PDF sa na tom bude citat rovnako zle ako na vsetkych 6″ citackach (maly display). Rozlisenie s tym nema nic spolocne, jedine to moze byt ostrejsie, aj ked kindle podporuje zvysit pri pdf kontrast. Proste idealne formaty su mobi a epub. PDF do citacky nepatri.