Toshiba Portégé M800 – zcela nový subnotebook

0

spojuje dokonalý design, bohatou multimediální výbavu a nadstandardní prostor pro ukládání dat do jednoho snadno přenositelného zařízení. Vnější rozměry notebooku Toshiba Portégé M800 jsou o něco málo větší, než formát papíru A4 (314 x 229 x 27-35 mm – měřeno v přední a zadní části). Tato skutečnost a hmotnost kolem 2 kg jsou zárukou, že se počítač vejde do běžného zavazadla a můžete jej brát všude s sebou. Inovativní design, v němž se snoubí perleťově bílá barva se stříbrnými kontrastními prvky, tmavou spodní částí a zaoblenými rohy počítače, potěší každého z náročné domácí i firemní klientely.

Notebook je postaven na technologii Intel Centrino Duo a využívá procesor Intel Core 2 Duo P8400 se 3MB L2 cache a pracovní frekvencí 2,26 GHz. Základní paměť 3 GB RAM (2 048 + 1 024 MB DDR2 RAM 800 MHz) je zárukou běhu přeinstalovaného operačního systému Windows Vista Business a všech současných aplikací, zároveň nabízí možnosti rozšíření na 8GB RAM pro případ, že budoucí programová výbava bude tak vysokou kapacitu vyžadovat. Grafická karta Intel GMA 4500MHD, která si z operační paměti může převzít až 1 340 MB, data převádí na Toshiba TruBrite WXGA TFT širokoúhlý displej s nativním rozlišením 1 280 x 800 obrazových bodů a vysokým jasem 200cd/m2

Pro operační systém a uživatelská data je v počítači zabudován pevný disk Seriál ATA s kapacitou 320 GB, jehož plotny se otáčejí rychlostí 5 400 otáček za minutu. Multifunkční mechanika Slim DVD Super Multi podporuje zápis na dvě vrstvy a kromě běžných CD a DVD formátů pracuje také s DVD-RAM. Jeden z USB konektorů je uzpůsoben zároveň pro připojení moderních a rychlých pevných disků s rozhraním eSATA.

Při cestování je důležitý prostor, který v zavazadle zabírají moderní technické přístroje a hmotnost, jakou s sebou budete nosit či vozit. Notebook patří k modernímu životnímu stylu stejně jako mobilní telefon, přehrávač MP3 nebo MP4, jednoduchá herní konzole nebo PDA zařízení. Každý z těchto produktů však vyžaduje napájení. Společnost Toshiba přichází s revolučním řešením – do notebooku Portégé implementovala speciální USB port, jehož prostřednictvím můžete dobíjet PDA, telefony, přehrávače MP3 a jiná zařízení i v případě, že je notebook vypnutý.

Jednoduché a stylové ovládání

Touchpad je polohovacím zařízením, s nímž jsou vlastníci přenosných počítačů velmi dobře obeznámeni a v podstatě si bez něj nelze dnešní notebooky představit. V modelu Portégé je touchpad ohraničen bílými LED diodami a jeho dotyková plocha je v rovině s tělem laptopu. Dotyková plocha je přesto díky rozdílné povrchové úpravě dobře identifikovatelná a ovládání kurzoru je snadné a intuitivní.

Pro spuštění přehrávače, pohyb mezi skladbami, kapitolami DVD či soubory na disku slouží nová multimediální tlačítka Easy Keys, která jsou podobně jako touchpad podsvícena bílými diodami. Dotykové ovládací prvky se známými symboly spuštění, posunu, přeskočení a zastavení najdete nad klávesnicí, ve střední a pravé části notebooku.

Vestavěná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixely a mikrofon podporují videokonference a IP telefonii. Se svými kolegy, partnery a rodinnými příslušníky tak můžete být neustále v kontaktu. Napomohou k tomu také nástroje Toshiba ConfigFree‚Ñ¢, systém antén, podpora bezdrátového přenosu WiFi a technologie Bluetooth. Kamera podporuje technologii Toshiba Face Recognition, což je velmi užitečný nástroj, který vám umožní přihlášení do systému pomocí rozpoznání vaší tváře.

Notebook Toshiba Portégé M800 patří do kategorie HD ready produktů a nabízí interní podporu rozlišení HD720p. Pomocí HDMI konektoru je možné připojit další zobrazovací zařízení a těšit se z kvalitního Full HD zobrazení. Systém Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room‚Ñ¢ je zárukou, že výborný obraz bude doprovázen také stejně kvalitním zvukem. Portégé M800 se bude prodávat za 26 168 korun.

Základní informace

 • procesor: Intel Core 2 Duo P8400 (3 MB cache, 2,26 GHz, 1 066 MHz FSB)
 • operační systém: Windows Vista Business (předinstalovaný) + Windows XP Professional Edition (jako záchranné médium na DVD-ROM)
 • displej: 13,3″ Toshiba TruBrite WXGA TFT s jasem 200 cd/m, rozlišení 1 280 × 800
 • disk: 320 GB (5 400 ot./min), rozhraní Serial ATA
 • paměť: 3 072 (2 048 + 1 024) MB, maximální možné rozšíření: 8 GB, technologie: DDR2 RAM (800 MHz)
 • grafická karta: Mobilní Intel GMA 4500MHD, až 1 340 MB celkové dostupné paměti pro grafiku s 3 GB systémové paměti, 16× PCI Express
 • optická jednotka: Multifunkční jednotka Slim DVD Super Multi (se zápisem na dvě vrstvy)
 • komunikace v síti: Síť LAN Fast Ethernet (10/100 Mb/s), mezinárodní modem V.90 (připraven na protokol V.92)
 • komunikace v bezdrátové síti: Technologie Bluetooth 2.1 s EDR (Enhanced Data Rate), bezdrátová síť LAN (802.11a/b/g/Draft-N)
 • zvuk: Systém Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room, vestavěné stereoreproduktory, ovládání hlasitosti
 • rozhraní: externí monitor, RJ-11, RJ-45, 2 porty USB 2.0 Sleep-and-Charge, 1 port USB 2.0 Sleep-and-Charge/eSATA, stereofonní sluchátka, slot Bridge Media 5 v 1 (podpora karet SD a SDHC, Memory Stick , Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card), port i.LINK (IEEE1394), externí mikrofon, rozhraní HDMI s kanálem CEC (propojení na televizor REGZA), digitální výstup S/PDIF (sdílený s konektorem pro sluchátka)
 • napájení: lithioiontová baterie, maximální životnost až 3 hodiny 00 minut (testy Mobile Mark 2007)
 • rozměry: 314 × 229 × 27,5 (vpředu)/35 (vzadu) mm
 • hmotnost: od 2,0 kg
Ohodnoťte tento článek!