Toshiba Portégé R600 – nová generace lehkých notebooků

0

První z nich má pevné úložiště SSD (solid state disk) s kapacitou 128 GB. Druhý dostupný model je osazen klasickým pevným diskem. Jedná se o notebooky pro profesionály dbající na styl a uživatele, kteří chtějí ultra mobilní počítač bez kompromisů s ohledem na funkční výbavu.

Nový notebook je možné okamžitě poznat díky minimalistickému designu a jeho šedostříbrný magnesiový kryt osloví všechny, kdo oceňují štíhlý a moderní vzhled.

Na dobrodružné výpravě

Notebook Portégé R600 vychází z úspěchu svého předchůdce, modelu Portégé R500, který již prokázal spolehlivost své robustní konstrukce, když se dokumentarista a cestovatel Petr Horký vydal na výpravu k severnímu pólu a notebook Portégé R500 vzal s sebou, aby na něj ukládal cenné informace, jež během své cesty zaznamenal. „Zvládnout teploty až minus 45¬∞C je skutečně náročné,“ vysvětluje Petr Horký. „Musíte mít elektronická zařízení, která v takovém prostředí neselžou – a díky pevnému úložišti SSD byl notebook Portégé R500 ideálním kandidátem.“

Notebook Portégé R600 s vylepšeným magnesiovým krytem je extrémně robustní a odolný společník pro všechny cestovatele. Podle modelu používá buď klasický pevný disk o kapacitě 160 GB, nebo úložiště SSD s kapacitou 128 GB, které na rozdíl od harddisku nemá žádné pohyblivé části, pracuje naprosto tiše a má velmi úsporné nároky na spotřebu, přičemž však poskytuje vynikající výkon. Portégé R600 tak může nabídnout prodlouženou dobu provozu na baterie – až 8 hodin.

Portégé R600 se dodává s nejnovějším dvoujádrovým procesorem Intel¬Æ Centrino¬Æ 2 a jeho displej s úhlopříčkou 12,1″ (30,7 cm) podsvícený pomocí LED zaručuje křišťálově čistou čitelnost v interiéru i exteriéru. Jasné čitelnosti monitoru i na přímém slunci je dosaženo díky speciálnímu „transflektivnímu“ displeji s odrazivou zrcadlovou vrstvou. Ten umožňuje použít sluneční záření k podsvícení displeje. Mezi další vlastnosti patří vestavěný datový modul pro mobilní širokopásmovou komunikaci, jenž umožňuje datové přenosy s rychlostí až 7,2 Mbps, bezdrátovou síť WLAN a rozhraní Bluetooth 2.1 + EDR. Notebook Portégé R600 navíc nabízí bohatou sadu vyspělých vlastností EasyGuard zaručujících vynikající zabezpečení, odolnost a snadnou správu. Mezi ně patří i klávesnice odolná proti polití, nárazuvzdorná konstrukce, čtečka otisků prstů a možnost vzdálené správy.

K dispozici je rovněž integrovaná optická DVD mechanika SuperMulti o tloušťce pouhých 7 mm. Tento volitelný doplněk váží pouze 75 gramů a je tak zaručeno, že i při jeho použití je Portégé R600 stále nejlehčím 12″ notebookem na trhu.

Portégé R600 plně vyhovuje směrnici RoHS a účinně snižuje dopady na životní prostředí díky eliminaci použití olova, rtuti a některých dalších nebezpečných látek. Displej s podsvícením pomocí LED, nejmodernější úsporné procesory a využití SSD jako média pro ukládání dat rovněž přispívají k tomu, že baterie vydrží déle a celková energetická náročnost je nižší.

Parametry

 • procesor Intel Core 2 Duo Ultra Low Voltage SU9300 (3 MB L2 cache, 1.20 GHz, 800 MHz FSB)
 • operační systém Windows Vista Business / Originální Windows XP Professional
 • paměť 2 048 (1 024 + 1 024) MB, max. rozšiřitelnost: 5 GB, technologie DDR2 RAM (800MHz)
 • displej 12,1″ displej WXGA Transflective TFT s technologií podsvícení LED, 1280×800 pixelů
 • grafická karta Intel GMA 4500MHD, až 1 340 MB celkové dostupné paměti pro grafiku s 3 GB systémové paměti
 • disk SSD, 128 MB, výška 8mm
 • optická mechanika multifunkční jednotka DVD Super Multi se zápisem na dvě vrstvy
 • komunikace LAN Gigabit Ethernet, bezdrátová síť LAN (802.11a/b/g/Draft-N), technologie Bluetooth 2.1 s EDR, splnění předpisů: 3G
 • rozhraní 1x vstup stejnosměrného napětí, 1x externí monitor, 1x RJ-45, 1x slot pro kartu SD, 1x externí mikrofon, 1x vestavěný mikrofon, 1x sluchátka (stereo), 2x USB 2.0, 1x integrovaná VGA Webová kamera, 1x eSATA/USB 2.0 Sleep-and-Charge
 • rozšíření 1x paměťový slot, 1x slot pro Express Card, 1x slot pro Slim Port Replicator III
 • rozměry 283 x 215.8 x 19.5 (vpředu) / 25.5 (vzadu) mm
 • hmotnost 1.114 kg
 • doporučená cena 59 488 Kč korun
Ohodnoťte tento článek!