Toshiba Portégé Z930: profesionální pírko se slušným výkonem (recenze)

0

Design, zpracování a specifikace

O Toshibě Z930 jsme nedávno psali první pohled. Ačkoli se řadě z vás (a nám ostatně také) hrubě nelíbilo nízké rozlišení jejího displeje, po téměř všech ostatních stránkách jde o vynikající ultrabook. Portégé Z930 totiž není jen tak nějakým kouskem spotřební elektroniky, ostře řezaný šedý ultrabook cílí především na uživatele hledající pracovní nástroj, ze značné části na firmy.

Toshiba Portégé Z930
Toshiba Portégé Z930

Čím je právě tahle Toshiba zajímavá? Řekl bych zejména dvěma věcmi – hmotností a výkonem. To první je extrémně nízké, to druhé dost vysoké (s pár výjimkami). A k tomu všemu pár pěkných detailů.

Design

Toshiba se u Portégé Z930 nesnaží upoutat nějakými lacinými křivkami a design je podřízen funkčnosti. Jak jsem už řekl, jde o pracovní ultrabook, velmi tenoučké tělo je tak matně šedé a ostře řezané, případné křivky jsou jen malinké a to tam, kde se to funkčně hodí.

Osobně mi přijde v otevřeném stavu o malinko vyšší než většina ultrabooků s formátem displeje 16:9, LCD je tu posazeno v dost širokém rámečku, zejména zespodu a shora. Jde o velmi tenký přístroj, v nejtlustším bodě má méně než 16 mm. Víko je klasicky velmi tenoučké, na základně se šetřilo pak. Designovým prvkem může být i hmotnost – když si vezmete do ruky ultrabook vážící jen úžasných 1,12 kg, už se vám nehce vracet se k čemukoli těžšímu.

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Zpracování

Zpracování je tu trochu ošemetnou kapitolou. Notebook je velmi tenký a lehký, a to i na poměry ultrabooků. Papírově je zpracování velmi kvalitní – šasi z hořčíkové slitiny je vyztuženo voštinovou strukturou a mělo by tedy rozhodně něco vydržet.

Sice tedy tenké Portégé nezlomíte, musím ale říci, že se prohýbá, jak kdyby bylo ze žvýkačky. K tomu bohužel také patří nepříjemné zvukové praskání, když například vezmu notebook za levý roh, dočkám se s jistotou poměrně hlasitého prasknutí. Vždy.

Základna ale jinak působí docela slušným dojmem, sice ji prohnete, ale ultrabook naštěstí za roh zvedat můžete a díky své nízké hmotnosti se moc neohne, a celkově bych základně až na občasné zapraskání věřil. Víko je na tom trochu jinak – v něm nic nepraská, ale ohýbá se opravdu neskutečně. Zástupce Toshiby mi kdysi ještě u předchozího modelu Z830 říkal, že se toho nemusím bát, že mají tuhle technologii vyzkoušenou na dražších business-class strojích a že se sice víko ohýbá, ale chce to velikou sílu ho zlomit.

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Víko se na kloubech pohybuje poměrně hodně volně, na kloubech ale drží pozici a otevřít jde na nějakých 140 °. Navzdory své nízké hmotnosti není problém ultrabook otevřít jednou rukou, což se hodí.

Uzavřel bych to s tím, že notebook se sice prohýbá a občas zapraská, ale zpracování by až na tyhle excesy mělo být celkem trvanlivé. Soudím zejména z použitých materiálů. Kromě toho všechno musím zmínit, že až na tlačítka touchpadu je Toshiba Portégé Z930 celá matná.

Specifikace a konfigurace

Svými konfiguracemi je na tom Portégé Z930 opravdu hodně široce, a to je dobře. Nejvíc se mi líbí, že můžete koupit nejlevnější verzi už za 20 990 Kč vč. DPH, parádních 17 347 Kč bez DPH, a to s SSD. Začíná se na Core i3, končí na těch nejlepších Core i7. RAM je od 4 do 8 GB, vždy je tu SSD, buď 128GB nebo 256GB. Některé konfigurace (i ta naše) mají 3G modem. A další plus – všechny notebooky mají předinstalovaná Windows 7 Professional a na DVD připravená pro zájemce Windows 8 Pro. Cena se pohybuje na třech různých hladinách –kolem  21, 31 a 38 tis. Kč vč. DPH. Jen hodně zamrzí, že i ty nejdražší verze mají pořád levné rozlišení 1366 × 768 px.

 

Toshiba Portégé Z930-14C
Cena vč. DPH 30 989 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Toshiba / Live PR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i5-3437M (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,9 GHz
Operační paměť 6 GB (4+2 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 128 GB
Úložiště (typ, rychlost) SSD
Optická mechanika
Displej 13,3″, 1366 × 768 px, matný, TN
Grafická karta Intel HD Graphics 4000 (integrovaná)
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, VGA (D-Sub)
Porty (s výjimkou USB) 2× 3,5mm audio jack, RJ-45 (1Gb/s Ethernet)
Počet portů USB 2.0 2
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, 3G HSPA+
Rozměry, baterie
Rozměry 316 × 227 × 15,9 mm
Hmotnost 1,12 kg
Baterie 47 Wh, osmičlánková
Napájecí adaptér 45 W
Software
Operační systém Windows 7 Professional SP1 (64-bit)
Windows 8 Pro (64-bit) na DVD

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Po levé straně tu máte dva 3,5mm jacky pro zvukový vstup a výstup a čtečku SD karet. Přední strana žádné konektory neobsahuje, jsou tu jen dva reproduktory a tři kontrolky – dobíjení, připojení adaptéru a stav. stejné tři kontrolky a čtyři další k nim jsou vyvedeny graficky vícebarevně pod tlačítky touchpadu. Napravo najdete slot na SIM, port USB 3.0 a otvor pro zámek Kensington.

Většina konektorů je na zadní straně – síťový port RJ-45, po něm výdech ventilátoru, dále dva porty USB 2.0 (jeden z nich dobíjecí), HDMI, nabíjecí zdířku a konektor D-Sub (VGA). Právě přítomnost konektorů RJ-45 a D-Sub v plné velikosti je jednou z vlastností, kterými se Portégé chlubí už od modelu Z830, na ultraboocích tyto obvykle chybí.

Máte tu také Wi-Fi 802.11a/b/g/n a Bluetooth 4.0, vše zde zajišťuje Intel, konkrétně síťovka Centrino Advanced-N 6235, gigabitový Ethernet je tu také od Intelu, model 82579LM. Naše konfigurace má i 3G modem (HSPA+) – Ericsson H5321gw.

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Klávesnice

Klávesnici mohu hodnotit jen tak napůl, jak mi bylo řečeno, předchozí recenzent do ní vylil trochu vína 🙂 Musím přiznat, že kdyby mi to nikdo neřekl, nepoznal bych to. Alespoň tedy mohu rovnou říct, že je odolná proti polití. A kromě toho také podsvícená, docela příjemně, kdy podsvícení příliš nesvítí kolem kláves.

Klávesy jsou trochu menší, černé, celkem hladké a mají mezi sebou dostatečné rozestupy. Stisk je měkký a mělký. Klávesnice je celkově dost příjemně tichá, podložka moc nepruží, ale když dáte větší ránu, cítíte ji i na spodní straně notebooku. Oceňuji veliké popisky kláves stejně jako samostatné klávesy pro pohyb v dokumentech nebo velký a oddělený blok šipek. Caps Lock má v sobě integrovanou vlastní zelenou kontrolku. Přes tlačítko Fn můžete ovládat sekundární funkce široké řady kláves včetně numerického bloku. Už jen při stisknutí Fn se vám na obrazovce rozsvítí mapa horních kláves.

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Touchpad

Touchpad byl průměrně veliký a jak jen možno, standardní-klasický. Žádný clickpad, žádné scrollování dvěma prsty, žádné obrácené scrollování. Rolujete si pěkně jedním prstem po straně. Akceleraci měl slabou, pohyb rovnoměrný. Povrch dotykové plochy je hladký, ale ani zpocený prst se na něj nelepí.

Nad touchpadem je fyzické tlačítko pro jeho vypnutí.

Stříbrná tlačítka touchpadu mají mezi sebou čtečku otisků prstů. Pozitivní zprávou je, že jsou tichá, negativní, že mají opravdu tuhý stisk.

 

Displej

Displej je zase jednou ze špatných stránek notebooku. Je tu 13,3″ panel s matným povrchem (to je dobře), ale s rozlišením 1366 × 768 px, a ani v nejvyšších konfiguracích nenajdete lepší. U základní verze za 21 tis. Kč to nevadí, u těch dražších už dost. Další špatnou zprávou je použití obyčejného TFT TN panelu.

Z technických důvodů jsem nemohl naměřit barevné parametry LCD sondou, v recenzi se objeví ještě během dneška.

Svítivost:  ?-? cd/m2
Kontrast: 1:?

Měřili jsme kolorimetrickou sondou Datacolor Spyder 3 Express

Hardware, výkon, CrystalDiskMark, AS SSD

Hardware

Je tu procesor Intel Core i5-3437U, dvoujádro (virtuální čtyřjádro) Ivy Bridge na 1,9 GHz s Turbem až na 2,9 GHz. Na některých screenshotech si všimnete, že jej programy chybně identifikují jako podobné Core i7-3517U. V procesoru je integrovaná grafika Intel HD Graphics 4000 a k celému čipu náleží 6 GB RAM typu DDR3 na 1600 MHz ve flexním dvoukanálovém zapojení (4+2).

 

Dále tu je 128GB SSD, Toshiba THNSNF128GMCS na řadiči SATA 6 Gb/s.

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

Výkon

Slíbil jsem vám vysoký výkon, z čeho pramení, když je to ultrabook jako každý jiný, se ptáte? Inu – procesor jakožto vyšší řada i novější model Core i5 třetí generace je i přes své nízké napětí taktován na velmi solidní frekvenci a podává naprosto dostatečný výkon. 6 GB RAM je také nadstandard, a o to lépe, že jsou osazeny dvoukanálově. To se postará o mírně vyšší výkon integrované grafiky, která umí z vyšší propustnosti dat dvoukanálových (byť jen částečně) pamětí vytěžit někdy až desítky procent výkonu navíc. Tím nejdůležitějším je ale právě ono SSD – nepříliš známý model od Toshiby je velmi rychlý, rychlejší než například populární starší Crucial m4.

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

Kombinace toho všeho vám dává ideální pracovní stroj se slušným procesorem, spoustou RAM, grafikou, na které si i něco zahrajete a hlavně bleskovou odezvou díky úložišti. Samozřejmě – Toshiba Portégé Z930 není herním notebookem, a pokud chcete maximum procesorové síly na náročné výpočty, poohlédněte se také jinde, na poměry opravdu tenkého a lehoučkého 13,3″ ultrabooku je to ale výborný výsledek. Překonávají jej ultrabooky s SSD v poli RAID.

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD, PCMark 7

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

 

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[fps, vyšší je lepší]

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

Nástroj od Futuremarku, PCMark 7, měří a hodnotí výkon počítače jako celku. V grafu najdete celkové skóre a také skóre, jakého dosáhlo úložiště ve svých testech.

PCMark 7
[body, vyšší je lepší]

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

 

Grafy: 3DMark 06, Vantage, 11, 2013

3DMark 06 je nejstarším nástrojem v naší testovací sadě, jak naznačuje číslo 06, jde o necelých 7 let starý benchmark. Nicméně je dodnes celkem oblíbený a zvláště u notebooků používaný na nastínění výkonu ve starších hrách. Použitým API je DirectX 9, resp. 9.0c, grafika je vykreslována přes Shader Model 2.0 a Shader Model 3.0, nechybí ani HDR.

Vzhledem k příchodu nového 3DMarku i značné zastaralosti 3DMark 06 z metodiky brzy vyřadíme.

Nastavení nechávám vždy na základních hodnotách, tedy i rozlišení na 1280 × 1024 px.

3DMark 06
(body – vyšší je lepší)

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

O dva roky novější 3DMark Vantage už reflektuje skutečný výkon poněkud reálněji, použitým API je hlavně DirectX 10, Shader Model 4.0. Podporována je i technologie PhysX, kterou ovládají všechny GeForce od řady 8000, a která přinese extrémní nárůst CPU Score. Test fyziky je totiž míněn jako test procesoru, u GeForce výpočty ale akceleruje grafika. Do celkového průměru jsem proto počítal pouze GPU Score, nikoli celkové body, které jsou výrazně ovlivněny právě proprietární akcelerací PhysX.

Opět používám základní nastavení v profilu Performance (výsledek tedy odpovídá skóre Pxxxxx), rozlišení 1280 × 1024 px.

3DMark Vantage
(body – vyšší je lepší)

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

Ještě před pár dny nejnovějším testem grafiky od Futuremarku je 3DMark 11. Ten už používá DirectX 11 (Shader Model 5.0) a žádnou fyziku pouze pro jednu značku. Nyní Futuremark vydal nový 3DMark (bez číselného označení verze) a my začínáme sbírat výsledky v něm.

Opět používám referenční nastavení a profil Performance (skóre je ve tvaru Pxxxx), 1280 × 720 px.

3DMark 11
(body – vyšší je lepší)

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

 

Nejnovější benchmark od Futuremarku z roku 2013 už nenese číslo roku vydání. Funguje jinak než předchozí verze, máte tu tři rozsáhlé testy simulující herní výkon, a z každého z nich vystupuje individuální skóre. Nenáročný test Ice Storm bude také brzy implementován například pro Android, takže budeme moci porovnat herní výkon napříč telefony, tablety i počítači. Dále tu je o poznání náročnější Cloud Gate a vůbec nejnáročnější z testů Futuremarku je Fire Strike, který kvůli nepodpoře DirectX 11 na Asusu neproběhl. Zatím nemám dostatek výsledků, abych mohl zpracovat graf, proto jen screenshoty:

3DMark
(body – vyšší je lepší)

 

Výdrž, provozní vlastnosti

Výdrž, hluk a zahřívání

Výdrž byla celkem očekávatelná, docela dobrá, i když nijak oslnivá. Ultrabook má 47Wh akumulátor s osmi články a na webu můžete být skoro 6,5 h, film i můžete pustit i na 4,5 h. Připomínám, že vše je měřeno se zapnutou Wi-Fi. Notebook má od Toshiby ekologický režim, který se stará o vypínání či ztlumování všeho nepotřebného a dovede spotřebu ještě hodně stlačit. V plném ekologickém režimu se ztmaveným displejem a vypnutou Wi-Fi byste mohli pracovat ve Wordu možná klidně 9 h.

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 6:26 h
  • Film (smyčka 720p Pulp Fiction v Media Player Classic, hlasitost 20 %, Wi-Fi, poloviční jas): 4:35 h

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Hlukovým managementem mě notebook moc potěšil. V klidu je totiž sice horký, ale neslyšný. Větrák se zastavuje úplně na nulu a rozbíhá se až při vysokých teplotách, tehdy je notebook slyšet, ale nejde o nic nepříjemného. Při pomalém roztáčení zní ventilátor spíše jako seek hlavičky pevného disku (který notebook nemá).

 

Teploty nebyly dobré, alespoň ty vnitřní. Klidový stav je obtížné odečíst, protože ventilátor stojí a teplota si tak dělá, co chce, a záleží, zda máte zapnutý například profil Vysoký výkon, kde jede procesor takřka stále na 2,7 GHz, nebo naopak ekologický režim, kdy je procesor i v zátěži zpomalen. V zátěži teploty nepříjemně olizují 90 °C, což není úplně nejlepší. Notebook se ale příliš nezahřívá, opěrky jsou i s devadesátistupňovým procesorem chladné, teplo se soustředí na oblast nad klávesnicí a mírně na klávesnici. Ani dolů šasi příliš nepeče.

 

Čtečka otisků prstů

Mezi tlačítky touchpadu najdete čtečku otisků prstů AuthenTec AES1660. Bohužel je trochu zapuštěnější, než by bylo zdrávo a projíždět prst musíte pečlivě a často nadvakrát. Jinak ale funguje bez chyb. Na desce je bezpečnostní čip TPM 1.2.

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Zvuk

Dva malinké repráčky mají svoje mřížky na přední části notebooku a směřují ze základny šikmo dolů dopředu. Zvuk hodnotím spíše nadprůměrně, jsou slušně hlasité a zvuk je čistý a relativně nezkreslený, i když se jednotlivá pásma jakoby vytlačují.

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Software

Operačním systémem je tu Microsoft Windows 7 Professional s balíčkem SP1 v 64bitové verzi, v balení najdete i DVD s Windows 8 Pro. Předinstalováno je 55 programů, mezi nimi i Adobe Reader X nebo otravný antivirus McAffee Internet Security. Dále mnoho nástrojů od Toshiby. Microsoft Office tu je bohužel jen v podobě okénka, které vás přinejlepším odkáže na web na zkušební verzi, žádná edice Starter není už ani tady.

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage n/a (nepodařilo se korektně nainstalovat)
PCMark 7 5 533; Lightweight: 4 480, Productivity: 3 933, Creativity: 8 757, Entertainment:  4 162, Computation: 17 452, Storage: 5 385
3DMark 06 5 029; SM2: 1 646, SM3/HDR: 2 118, CPU: 3 303
3DMark Vantage P2903; GPU: 2 418, CPU: 7 294
3DMark 11 P617; Graphics: 531, Physics: 2 790, Combined: 656
3DMark (2013) Ice Storm: 23 256, Cloud Gate: 3 306, Fire Strike: 468
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 2,67 pts., 1CPU: 1,18 pts., OpenGL: 14,47 fps
x264 Benchmark FHD 7,16 fps
Testy výkonu pevného disku
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 497,7 MB/s, 512k: 421,9 MB/s, 4k: 18,13 MB/s, 4k QD32: 366,6 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis)

Seq: 456,8 MB/s, 512k: 104,5 MB/s, 4k: 20,95 MB/s, 4k QD32: 89,29 MB/s

HD Tune Pro 5.00 Min: 203,4 MB/s, Max: 238,2 MB/s, Avg: 214,4 MB/s, přístupová doba: 0,158 ms
AS SSD 732; Read: 419, Write: 106 (více ve screenshotu)
AS SSD Copy Benchmark ISO: 284,37 MB/s, Program: 79,01 MB/s, Game: 105,97 MB/s
Testy výdrže
Výdrž web (čas) 6:26 h
Výdrž video (čas) 4:35 h

 

Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy Toshiba Portégé Z930 – screenshoty a grafy

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Toshiba Portégé Z930 se mi moc líbila, to už jsem říkal v prvním pohledu. Spousta detailů je zajímavě vyřešena. Velmi tenký a extrémně lehký ultrabook má i v nejlevnější verzi bleskové SSD, v té naší navíc i slušný procesor a 6 GB RAM. Jinak se taky hodí spousta kontrolek, 3G modem, čtečka otisků prstů, celomatné zpracování včetně matného displeje, podsvícená klávesnice nebo tichý provoz v klidu. Je velká šance, že po zkušenosti s tímhle ultrabookem už nebudete chtít žádný těžší – tedy žádný jiný notebook.

Toshiba Portégé Z930
Toshiba Portégé Z930

Co zmínit z mínusů? No předně a ze všeho nejvíc – rozlišení displeje i jeho parametry. TN displej s 768 px na výšku opravdu v pracovním ultrabooku prodávaném i za 38 tis. Kč vč. DPH opravdu nemá co dělat. Je to velká škoda, protože jinak je Portégé Z930 výborný notebook. A ač by hořčíkové zpracování mělo být ve výsledku odolné a trvanlivé, nemohu se zbavit špatného dojmu z toho, že notebook popraskává/vrže a prohýbá a ohýbá se, kde může. To už je daň za minimalistické provedení. Mám taky pocit, že ostré rohy jsou zde také trochu zbytečně.

Plusy / mínusy
extrémně nízká hmotnost i tloušťka jen 1366 × 768 px na displeji
korporátní ultrabook TN displej
nejlevnější konfigurace s SSD jen za 21 tis. Kč notebook se prohýbá
výborný pracovní výkon ostré rohy
podsvícená klávesnice čtečka otisků prstů by mohla být dostupnější
vnitřní i vnější kontrolky  
matný displej  
tiché chlazení v klidu  
čtečka otisků prstů  
konektory RJ-45 a D-Sub (VGA)  
3G modem  

 

Specifikace

Toshiba Portégé Z930-14C
Cena vč. DPH 30 989 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Toshiba / Live PR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i5-3437M (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,9 GHz
Operační paměť 6 GB (4+2 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 128 GB
Úložiště (typ, rychlost) SSD
Optická mechanika
Displej 13,3″, 1366 × 768 px, matný, TN
Grafická karta Intel HD Graphics 4000 (integrovaná)
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, VGA (D-Sub)
Porty (s výjimkou USB) 2× 3,5mm audio jack, RJ-45 (1Gb/s Ethernet)
Počet portů USB 2.0 2
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, 3G HSPA+
Rozměry, baterie
Rozměry 316 × 227 × 15,9 mm
Hmotnost 1,12 kg
Baterie 47 Wh, osmičlánková
Napájecí adaptér 45 W
Software
Operační systém Windows 7 Professional SP1 (64-bit)
Windows 8 Pro (64-bit) na DVD

Galerie fotografií

Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930 Toshiba Portégé Z930

Ohodnoťte tento článek!