Toshiba představila první 13″ Chromebook. Vydrží až 9 hodin [CES]

0

Aktualizováno: Žádné překvapení se nekoná. Uniklé informace před pár hodinami potvrdila samotná Toshiba. Nový Chromebook má nedotykový 13″ displej s rozlišením 1366 × 768 px a bude stát 280 dolarů. V USA se začne prodávat v průběhu února, dostupnost v dalších zemích zatím výrobce nekomentuje.

 


 

Původní článek: Google už v září slíbil, že výrazně rozšíří rodinu Chromebooků. K vlastnímu Pixelu tak na podzim a v zimě přidal do nabídky novinky od Aceru nebo HP. Nový Chromebook představí i Dell a LG se pochlubilo all-in-one počítačem Chromebase. Google dále potvrdil, že stroje chystají i Asus (stolní Chromebox) a Toshiba (Chromebook).

Toshiba Chromebook
Toshiba Chromebook

A právě poslední zmíněnou novinku už otestoval PCMag. Článek sice kvůli embargu museli dočasně stáhnout, ale Google Cache jej stále uchovává. Ono ale není moc co tajit, Chromebooky jsou si podobné jako vejce vejci. Ten od Toshiby dostal 13,3″ displej s rozlišením 1366 × 768 px. Dotykový bohužel není.

Základem je stejně jako u nových Acerů nebo HP haswellovský Intel Celeron 2955U (2 × 1,4 GHz), k tomu 2 GB RAM, 16 GB flash paměti a samozřejmě 100GB cloudový prostor v Google Drivu (na dva roky). Chromebook dále obsahuje 720p webkameru, dvojici USB 3.0, čtečku SD karet a výstup HDMI. Uvnitř nechybí Wi-Fi ani Bluetooth, 3G/LTE verze ale nebude. To vše Toshiba vměstnala do těla o tloušťce 20 mm a hmotnosti 1,3 kg. Na jedno nabití vydrží až 9 hodin. Cena je prý stanovena na 279 dolarů.

via OMG Chrome

Ohodnoťte tento článek!