Toshiba představuje nové notebooky Satellite P pro multimediální použití

0

Toshiba dnes již podruhé představuje nový notebook. Na místě je nyní spíše množné číslo, protože se nyní jedná o čtyři modely. Všechny patří do multimediální řady pro všeobecné použití Satellite P a konkrétně se jedná o modely P850 a P855 (15,6″) a P870 a P875 (17,3″).

Můžeme se těšit na pěkně vyváženou kombinaci výkonu a ceny, jak je u Satellitů obvyklé. Uvnitř samozřejmě najdeme procesory Ivy Bridge, jinak to dnes již nejde; sekundovat jim budou nové grafiky od Nvidie (opět GeForce GT(X) 6xx s jádry Kepler). Bude zřejmě možné vybírat mezi variantami s 3D displejem a bez něj, takže si na své přijdou příznivci i odpůrci stereoskopického zobrazení. Displej navíc bude fungovat bez nutnosti používat brýle, tak jak tomu bylo třeba u recenzovaného modelu Qosmio F750.

 

Jinak se u výbavy nedočkáme zřejmě žádných překvapení, ať už příjemných či nepříjemných. Portů bude dost, nebude chybět optická mechanika (volitelně i Blu-ray), k ukládání dat bude sloužit buď 1TB pevný disk, nebo 750GB hybrid s 8GB SSD. Dva z USB portů budou schopné nabíjet připojená zařízení (smartphony, tablety…) i v režimu spánku a zajímavou vlastností je funkce Sleep-and-Music, která prý umožní přehrávat hudbu třeba z MP3 přehrávače připojeného přes audio jack na reproduktorech notebooku i ve spánku. To zní zajímavě především s dalšími zvuku se týkajícími technologiemi, kterými se Toshiba ve zprávě chlubí; například Slip Stream by měla být technologie vyrovnávající deformaci basů při vyšší hlasitosti. O tom, že reproduktory opět zajišťuje Harman Kardon, znalejším čtenářům asi ani nemusíme říkat; tato značka s Toshibou spolupracuje již dlouho.

Nové Satellity P by se měly minimálně na americkém trhu objevit ve druhém kvartálu roku 2012 za zatím nespecifikované ceny.

Zdroj: TZ Toshiba

Ohodnoťte tento článek!