Toshiba připravuje mini notebook

0

Redaktorům australského PC Authority ukázala Toshiba prototyp nového zařízení, které by mělo být předzvěstí vstupu na trh mini notebooků. Miniaturní notebook má pouze 5,6″ dotykový displej a zřejmě žádnou klávesnici. Obsahuje Intel Atom a 64 GB SSD disk, jako operační systém slouží Windows Vista, který je pro zařízení s dotykovým displejem nejlepší volbou.

Prototyp v této podobě zřejmě nikdy nebude masově produkován, protože je dle zástupců Toshiby příliš malý, s čímž rozhodně souhlasíme. S tak malým displejem by byla ergonomie použití velmi slabá. Na jediném publikovaném snímku je však zajímavá hlavně doteková klávesnice určená pro palce.

Při ukázce tohoto zajímavého prototypu přišla řeč i na tzv. ULPC, neboli Ultra Low-cost PC neboli velmi levné počítače. Do tohoto segmentu samozřejmě spadají všechny levné mini notebooky a Toshiba blíže neupřesnila, zdali bude jejich budoucí produkt přímou konkurencí pro Eee PC.

Snad se vývojáři poučí a případně přijdou i s něčím novým, inovativním a neokoukaným. Mít malý a levný notebook již není nic zvláštního – chce to něco přelomového navíc.

Zdroj: Pcauthority.com.au

Ohodnoťte tento článek!