Toshiba Qosmio F750: patnáctka s 3D bez brýlí

0

Toshiba uvádí nový herní model, Qosmio F755, konkrétně konfiguraci F755-3D290. Notebook se chlubí 3D zobrazením bez nutnosti stereoskopických brýlí. Do této technologie současného vysílání dvou posunutých vrstev obrazu se zapojuje i webkamera, která snímá pozici obličeje pozorovatele a podle té upřesňuje signál. Qosmio F755 je také prvním notebookem, který dovede na displeji zároveň zobrazit 2D i 3D obraz.

EDIT: Toshiba Qosmio F755 je americká varianta našeho Qosmia F750. 

Displej má úhlopříčku 15,6 “ a rozlišení 1920 × 1080 px, Full HD, obnovovací frekvence je 120 Hz. Procesorem je Intel Core i7-2630QM. Čip má k sobě 6 GB pamětí DDR3 a coby grafická karta tu je Nvidia GeForce GT 540M s 1 GB vlastní paměti. Je dost diskutabilní, zda bude mít mobilní grafika střední třídy dost výkonu na 3D ve Full HD. Pevný disk pojme až 750 GB dat a nezapomnělo se na Blu-ray mechaniku ani čtečku paměťových karet.

Standardem je Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a jeden port USB 3.0. Notebook se také chlubí výstupem HDMI s podporou 3D signálu a reproduktory Harman Kardon. Na akumulátor Qosmio F755 má vydržet jen lehce přes 3 h, což není zrovna výtečná hodnota.

    

Cenově se notebook na stránkách Toshiby pohybuje kolem $1700, v řepočtu jde o nemalých 29-30 tis. Kč, česká cena bude pravděpodobně vyšší.

Zdroj a listing: Toshiba

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Kromě rozlišení displeje, pera (stejné jako na X220 tabletu – opravdu příjemně se s ním tablet ovládá, prsty samozřejmě nejsou problém) a business funkcí je právě plnohodnotné USB a velká čtečka karet obrovským přínosem. Do USB připojíte díky přípravě a ovladačům jakoukoliv běžnou klávesnici a myš. Do čtečky dáte SD kartu plné velikosti (a ještě si ji zašifrujete).

  2. Lenovo ThinkPad

    Zařízení je vybaveno Wi-Fi a Bluetooth konektivitou, schopnost 3G mobilního broadbandu bude přidána až v říjnu. Vepředu je umístěna 2MPx kamera 5 MPx kamera vzadu, dále USB, MicroUSB a miniHDMI proty, a čtečka paměťových karet „tři v jednom“.

    nie proty ale porty:)